Audiofilas › Forums › Audiofilo akademija › Akustika › Iškraipymų priežastys Klipsch kolonėlėse
- This topic has 5 replies, 3 voices, and was last updated October 8, 2024 at 10:10 by GoldDigga.
-
AuthorPosts
-
February 3, 2020 at 19:00 #4028
Manosios Klipsch RP-280F turi gan aštrų, “metalinį” aukštųjų atkūrimą. Jis man gana priimtinas, tačiau yra kūrinių, kuriuose jaučiu diskomfortą ir tiesiog mažinu garso lygį.
Paminėjote, jog tai dėl AD iškraipymų. Gal žinote, kas juos sukelia, nekalbant apie įrašus? Turiu įtarimų dėl titano membranos. Be to rupore nėra įmontuoto slopintuvo.- This topic was modified 4 years, 9 months ago by Belas.
February 4, 2020 at 09:57 #4050Ruporus „pavežti“ gali tik kompresiniai garsiakalbiai, o kupolinius reiktų palikti be apkrovimo, arba apkrauti AP (akustinėmis panelėmis). Jei kupolinis AD garsiakalbis dirba su AP, reikia rinktis su stangriomis membranomis (Al, Ti, Be). Šilkiniai net su nedideliu AP akustiniu apkrovimu duos didesnius iškraipymus.
Geriausios yra berilio membranos. Po to sektų Al, o Ti turi didžiausius membranų lūžių iškraipymus. Ti paprastai naudojamas koncertinėje aparatūroje, kur svarbiausia patikimumas (atsparumas perkrovimui). Berilio membranos yra brangios, todėl buitinėse AS arba studijiniuose artimojo lauko monitoriuose su AP dažniausiai naudojami kupoliniai su Al membranomis.Sugrįžtant prie Klipsch, galbūt kitas kolonėlių modelis su Al membranomis AD modulyje skambėtų geriau, bet pasikartosiu – net su berilio membranomis kupolinį garsiakalbį apkrauti ruporu būtų iššūkis. Klipsch naudoja Traktrix ruporus, kurių apkrovimas kažkiek lengvesnis, bet jokiam kupoliniam ruporas yra ne vieta būti.
Dar vienas pavojus kyla kai dėl apkrovimo pažemėja garsiakalbių rezonansas. Norint išvengti AD garsiakalbio iškraipymų žemajame dažnių ruože, reikėtų naudoti selektyvius filtrus. Nemanau, kad Klisch naudoja 4-os eilės filtrus, todėl aktyviniai krosoveriai leistų sumažinti AD modulio iškraipymus, ypatingai didesnių galių režime.February 4, 2020 at 11:09 #4057Ateityje turėjau planų įsigyti Klipsch RF-7 III. Pastarosiose panaudotas jau kompresinis garsiakalbis, taip pat 10″ ŽD garsiakalbiai ir kiek didesnis 100dB jautris. Na, bet po Jūsų laiško dabar nesu savo planais užtikrintas. Ten taip pat naudojamos Ti diafragmos. ŽD garsiakalbių pakabos guminės.
Visur kompromisai, o mažiausią blogybę pasirinkti sunku.February 5, 2020 at 19:21 #4088Klipsch RF-7 III nėra geresnis instrumentas muzikai klausyti. Kaip ir daugelis šiuolaikinių buitinių AS gamintojų, dabartinis Klipsch nieko bendro neturi su senuoju Klipsch, kai pagrindinė produkcija buvo didelio jautrio AS. Tiesa, ir tada Klisch neturėjo labai gerų draiverių, todėl daugelis jų sistemų buvo 3-juostės.
2-juostės yra geriau, bet reikalingi ypatingai geri specializuoti plačiajuosčiai. Tokius gamino Altec ir jie buvo užkariavę įgarsinimo rinką savo didelio jautrio kolonėlėmis – kine, sporto salėse, bažnyčiose, mokyklose ir namų GAS visur buvo Altec 2-juostės su 15“ ŽD ir ruporu AD moduliuose.
JBL buvo geras gamintojas, bet jie pasuko daugiajuosčių keliu, kuriuo dabar žengia gerų AS gamintojas Westlake Audio. O štai TAD/Pioneer pasirinko Altec kelią, patobulino garsiakalbius ir konstravo puikius 2-juosčius garso monitorius įrašų studijoms ir namams. Beje, didžiosiose studijose iki šiol naudojami Kinoshita 2-juosčiai monitoriai (Shozo Kinoshita buvo vienas pagrindinių TAD konstruktorių, dirbęs Bart Locanthi komandoje).Sugrįžtant prie geriausių-didžiausių Klipsch, Kaune klausiau jubiliejinius Klipschorn. Buvo pagaminta ribota serija ir stipriai išreklamuota. Mano vertinimu, garsas geresnis už modernias buitines Klipsch AS su “guminiais” žemadažniais, bet tai nėra labai geras instrumentas muzikai atkurti.
Pažiūrėjus į paminėtas RF-7 III matosi, kad parametrai išgalvoti. Akustikos neapgausi – 100 ltr. dėžė su atkūrimu nuo 32 Hz@-3dB gali turėti 93 dB jautrį. Arba 100 dB jautris būtų AS, dirbančių nuo ~70 Hz. Tai akustikos fizika, kurią esu pristatęs čia. Tiesa, Klipsch po RF-7 III parametrų lentele užrašė pastabą – *Sensitivity in average listening room. Tada apie AS jautrį mes nežinome ir turime remtis teoriniu-galimu jautriu (grafikas žemiau).
Titaninis kompresinis, o tuo labiau – 1.75“ yra prastas pasirinkimas. „Guminiai“ žemadažniai – taip pat.
Didelio jautrio kolonėlėse (nuo 93 dB/W/m) reiktų naudoti žemadažnius su akordeono pakabomis. Jei ŽD su guminėmis pakabomis, tada tenka konstruoti 3-juostes.February 5, 2020 at 23:34 #4094Iš tiesu Klipsch laikiau favoritu pigių kolonėlių gamyboje, tačiau tai tik mažas laiptelis teisingo atkūrimo link ir tenka judėti į priekį.
Dabar daug marketingo, nors jo visada buvo. Radau puslapį, kuriame prekiaujama Klipsch atsarginėmis dalimis. RP-280F AD garsiakalbio kaina su antkainiu 34.5$. Šis faktas man pasitikėjimo nekelia, o ypač užrašas “Made in China”.October 8, 2024 at 10:10 #10273Klipsch visada mano nuomone buvo gan geras variantas kinui, bet ne muzikai.
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.