Audiofilas › Forums › Akustikos inžinerija › Akustika ir kolonėlės › Didelio jautrio GAS › Garsiakalbiai › Reply To: Garsiakalbiai
FB grupėje bičiulis paklausė, kodėl savo projektuose naudoju ne serijinius garsiakalbius, o brangius nebegaminamus TAD kompresinius draiverius berilio membranomis.
1. Garsiakalbių rinkoje vyrauja pigūs 1″ šilko membranomis AD garsiakalbiai. Tokie tinka žmonijai, bet yra toli nuo Akustikos reikalavimų kokybiškai atkurti muzikos įrašus. Tie 1″ šilkiniai pradeda “lūžinėti” nuo kiloherco, o tai reiškia didelius bjauriuosius D3 iškraipymus. Kupoliniai Al ar Ti membranomis atlaiko nedidelį akustinių panelių apkrovimą, bet negali dirbti su ruporais. Reiškia, įrašų dinamikos atkurti su serijiniais šilkiniais garsiakalbiais nepavyks. Taip pat žinoma, kad be ruporų neįmanoma suvaldyti sklaidos, o tada išauga reikalavimai kambariui (atspindžių problema) ir projektas keliauja į dideles papildomas išlaidas.
Paveikslėlyje gero daniško VIFA PL27TG35-06 AD garsiakalbio dažninė ir THD (garsumas 90 dBA@1m. ):Paminėsiu, kad naujo projekto AD modulyje naudosiu AXIHORN ruporus su patobulintais TAD TD-2001 kompresiniais garsiakalbiais. Kambaryje išmatavau ruporinio modulio dažninę ir THD, kur matyti maždaug šimtą kartų mažesnė bjaurioji D3 iškraipymų harmoniką. Toks modulis gali dirbti platesniame dažnių ruože, galima sukonstruoti palyginti nedidelę didelio jautrio GAS ir atpiginti išlaidas kambario įrengimui (žiūr. postą aukščiau).
- This reply was modified 3 weeks, 3 days ago by Belas.