Garsiakalbiai

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #10308
    Belas
    Keymaster

      Pradžioje apie kompresinius aukštadažnius.

      TAD kompresiniai draiveriai geriausi dvijuostėms AS sukonstruoti. Visi buvo su Alnico magnetais, berilio membranomis ir karščiui atspariomis ritėmis stačiakampe aliuminio viela. NIDA projektui kažkada iš JAV pavyko parsisiųsti kelis komplektus TD-2002, bet Pioneer parduota ir Kalifornijoje veikusi profesionalios garso įrangos konstravimo įmonė TAD nebeveikia.

      Naujam projektui puikiai tiktų TD-2002, bet antrinėje rinkoje sausra… Pavyko sumedžioti senesnės konstrukcijos TD-2001, palyginau parametrus ir ėmiausi iš TD-2001 padaryti panašius į TD-2002. Perdariau priekio kamerą, nežymiai pakeičiau membranos modulį, pavyko sumažinti modulio rezonansus.
      Garsiakalbius tyrinėjau su AXIHORN ruporu, matavimus atlikau savo muzikos kambaryje. Kambariuose neišvengiami atspindžiai nuo daiktų ir sienų, atspindžiai dažninėje suformuoja papildomus iškraipymus (FR ir THD grafikuose matyti bangelės). Nusileidus į tūkstantąsias THD procentų dalis, rezultatus įtakoti pradeda stiprintuvų bei matuoklio SAK/ASK keitiklių iškraipymai. Tikrieji TD-2001K iškraipymai bus mažesni už pavaizduotus grafikuose, o jums, bičiuliai, siūlau atkreipti dėmesį į „bjauriosios“ trečiosios iškraipymų harmonikos lygį – modifikuotų TD-2001K draiverių D3 svyruoja nuo 0,002 iki 0,02 %.
      TD-2001K data_black24924 ir 24926 FR ir THD
      #10314
      Belas
      Keymaster

        FB grupėje bičiulis paklausė, kodėl savo projektuose naudoju ne serijinius garsiakalbius, o brangius nebegaminamus TAD kompresinius draiverius berilio membranomis.

        1. Garsiakalbių rinkoje vyrauja pigūs 1″ šilko membranomis AD garsiakalbiai. Tokie tinka žmonijai, bet yra toli nuo Akustikos reikalavimų kokybiškai atkurti muzikos įrašus. Tie 1″ šilkiniai pradeda “lūžinėti” nuo kiloherco, o tai reiškia didelius bjauriuosius D3 iškraipymus. Kupoliniai Al ar Ti membranomis atlaiko nedidelį akustinių panelių apkrovimą, bet negali dirbti su ruporais. Reiškia, įrašų dinamikos atkurti su serijiniais šilkiniais garsiakalbiais nepavyks. Taip pat žinoma, kad be ruporų neįmanoma suvaldyti sklaidos, o tada išauga reikalavimai kambariui (atspindžių problema) ir projektas keliauja į dideles papildomas išlaidas.

        Gal kupoliniai su Be ar dirbtinio deimanto membranomis yra žingsnis į audiofiliją?
        Taip, beriliniai ar deimantiniai turi mažesnius iškraipymus, tačiau lieka sklaidos suvaldymo problema. Svarbu tai, kad tie egzotiniai yra mažaserijiniai ir kainuoja kiek geriausi kompresiniai draiveriai.
        2. Muzikos mylėtojų reikalavimai GAS kokybei labai skiriasi; daugumai tinka AS už šimtą ar tūkstantį, bet į gerą muzikos kambarį geriau sumokėsiu 3000 už vieną TAD kompresinį, negu 30 už 1″ šilkinį. Jei dar arčiau, tai nebrangiame savo kambaryje noriu girdėti įrašytą sceną, mikrodinamiką, noriu kokybiškai klausyti bet kurio žanro įrašus nuo labai tyliai iki koncertinio garsumo. Džiaugiuosi galėdamas su jumis pasidalinti patirtimi, parodyti Akustikos stiprybę ir rinkodaros klastą.
        Galiu sakyti, kad rinka pasiduoda kainai, kokybę palikdama už borto.

        Paveikslėlyje gero daniško VIFA PL27TG35-06 AD garsiakalbio dažninė ir THD (garsumas 90 dBA@1m. ):VIFA PL27TG35-06Paminėsiu, kad naujo projekto AD modulyje naudosiu AXIHORN ruporus su patobulintais TAD TD-2001 kompresiniais garsiakalbiais. Kambaryje išmatavau ruporinio modulio dažninę ir THD, kur matyti maždaug šimtą kartų mažesnė bjaurioji D3 iškraipymų harmoniką. Toks modulis gali dirbti platesniame dažnių ruože, galima sukonstruoti palyginti nedidelę didelio jautrio GAS ir atpiginti išlaidas kambario įrengimui (žiūr. postą aukščiau).

        • This reply was modified 1 week, 4 days ago by Belas.
      Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
      • You must be logged in to reply to this topic.