Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Kolekcionavimas Mūsų muzikos kolekcija Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

#1380
Anonymous
Inactive

    Taip, grupė DakhaBrakha yra ir Spotify’uje ir Tidal’e. Tidal’e yra jų albumas The Road, kuris streaminamas CD kokybėje (44 Khz/16 bit).

    Nusipirkus šio albumą elektroninį nekompresuotą variantą (FLAC failai, kainavo €10,64, užtruko viskas mažiau nei 10 min) gaunamas PDF failas su paveiksliukais ir dainų žodžiais dviem kalbom.

    Dar vienas patogus dalykas Tidel’e yra tai, kad rodomi artimiausi grupės koncertai (kovo mėn Prancūzijoje, vėliau – Šveicarijoje) ir pateikiamos nuorodos į bilietų pardavėjus.

    Elektroninės albumo versijos nepadovanosite, bet galite pvz parekomenduoti draugui ir nusiųsti jam nuorodą į albumą.
    Capture2

    Dar dėl komentaro žemiau.

    “Muzika puikiai skamba todėl, kad ji buvo gerai įrašyta, bičiuli MariauB. CD standartas nustatė tokius aukštus parametrus, kad visa muzika į jį sutelpa ir dar lieka daug vietos GAS gerinti. Apie tai diskutuosime kitose temose, bet jei kažkuris norėtų čia, reikėtų nepamiršti parašyti kokia aparatūra buvo įvertintas “absoliučiai puikus skambesys”.”

    Įrašas (studijoje), be abejo, ypatingai svarbus, tačiau, jei įrašas bus geras, o garso atkūrimo traktas (transportas, DAC’as, korekcinis LP atveju, stiprintuvas, GAS ir kt.) bus prastas, tai ir muzika skambės prastai. Studijoje muzika įrašoma aukštesne nei CD raiška ir, jei toks įrašas (nebutinai studijinis originalas, bet aukštesnės raiškos) tampa prieinamas vartotojui ir atkuriamas kokybiškai, tai yra privalumas (aš manau, kad 90+% vartotojų to negauna/neišnaudoja dėl įvairių priežąsčių).

    Kokia aparatūra aš specialiai nenorėjau čia minėti, nes ne ta tema ir, be to, kalba čia ėjo daugiau apie šaltinius (CD, LP, streamingas), o ne apie pilną garso atkūrimo traktą. Sakydamas absoliučiai puikiai aš turiu omeny tai, kad neturiu jokių priekaištų srautui nuo MFS iki mano DAC’o (jame yra daug tarpinių komponentų, darančių įtaką garso kokybei, apie tai bus galima padiskutuoti kitose temose).