Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Kolekcionavimas Mūsų muzikos kolekcija Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

#1439
Belas
Keymaster

    Labiausiai mėgstu klausyti LR „Savaitės kultūra“ laidų. Patinka vedančioji, puikus formatas ir geras turinys. Šeštadienį pasakojo apie Plungės orkestrą. Įsivaizduojate – Plungė turi simfoninį! Koncertuojantį, o taip pat žmonių susibūrimuose grojantį muzikantų kolektyvą. Orkestre patyrę profesionalai ir dar studijuojantys. Neturi fagoto ir obojaus, bet jį pakeičia birbynė. Paruošę populiariosios muzikos programą, bet gali viešai pagroti dūdomis arba atlikti sakralinę muziką. Panašu einame kryptimi, kur kiti seniai nukeliavę – visi Vokietijos kaimai turi bent po nedidelį kamerinį orkestrą. Radijas taip pat papasakojo apie Kauno Šančių „Kopūstų lauką“. Ten taip pat įsisukęs menas, tik čia mėgėjai su profesionalų pagalba kuria operą. Paklausiau ką jie išmokę padainuoti – man labai patiko!
    Radijas labai svarbus kultūros žinių šaltinis. Namų kolekcijoje visko nesukaupsi, o ir daugybės įrašų negautume. Radijas užpildo žinių spragas ir supažindina su visomis muzikos naujienomis. FM kokybė labai gera ir viskas veltui. Kasryt įsijungiu radiją ir kol mankštinuosi spėju išklausyti rytines laidas. Visi turime FM tjunerius ir tai yra svarbus muzikos kolekciją papildantis šaltinis.

    Su triukšmu atatarta internetinis radijas. Tikriausiai užsidarys FM stotys ir tjuneriai nebyliai stovės mūsų namų muziejuose. Internetinis struktūra panašus į skaitmeninių failų serverių paslaugas, tik radijo būna visur, daug ir veltui. Tiesa, apie internetinį to nepasakysi; reikės nusipirkti internetinius imtuvus, o klausyti galėsime ne visur. Arba reikės išmokti susikurti „ryšio tiltus“, bet tai esminis nepatogumas.
    Naujovė kažką atsineša. Galime rinktis daugybę stočių iš viso pasaulio, klausyti tik muziką arba tik mėgstamą džiazą. Bliuzą ar bossa nova… Aš internetinio radijo nelaukiu, nes kažkur sodyboje dažant tvorą ar ravint nebegalėsiu klausyti savo nešiojamo radijuko. Tampytis išmanųjį, nuolat būti On-line ir apšvitintam ultra-aukštųjų dažnių elektromagnetinėmis bangomis – nenoriu. Nenoriu maitinti fabrikų ir teršti gamtą, bet noriu girdėti mišką ir kai mane šaukia kavos puodeliui. Taip, kaip yra dabar su FM. Štai kodėl naudoti ryšio resursus ir kūną varginti ausų kamštukais dėl internetinio radijo man bus žingsnis atgal.
    Esu už techninę pažangą, bet tą parašęs sustreikavau. 🙂 Tepasilieka FM, tegyvuoja analoginis Radijas! Nelaukime kol ir televizija persikels į internetą! Jei manęs nepaguosite, organizuosiu sąjūdį prieš skaitmeninį radiją!!!
    Išvykoje

    • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Belas.