Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Kolekcionavimas Mūsų muzikos kolekcija Reply To: Mūsų muzikos kolekcija

#1654
Belas
Keymaster

    Sugrįžkime prie įrašų.
    Failų muzikos išplitimui reikšmės turėjo atsiradusios galimybės įrašyti dainą ar išleisti albumą namie. Nebereikia brangių įrašų studijų ir diskų gamintojų paslaugų, nes savo albumui įrašyti užtenka gero NB ir kažkokios Protools PĮ. Reklamos taip pat nebereikia, nes veltui galime paviešinti Youtube ir socialiniuose tinkluose. Yra blogoji žinia – procesams pingant, paprastai stebime degradavimą. Ypatingai meno srityje.

    Diskusijoje užsiminta apie aukštą failų iš serverių kokybę, bet pagerinti įrašų kokybės niekas negali. Visi papildomi skaitmeninių įrašų apdorojimai-suspaudimai-kompresavimai yra kokybės sąskaita. Vienintelė failų degradaciją stabdanti aplinkybė būtų konkurencija, bet kolekcionavimas iš failų dar vystykluose.  Aš įsitikinęs, kad CD kokybė yra tokia aukšta, jog vartotojai savo aparatūra dažniausiai jos išnaudoti negali. Esu tyrinėjęs dvigubo standarto CD/SACD diskus ir galiu pasakyti, kad nei gera aparatūra, nei elektrostatinėmis ausinėmis garso kokybės skirtumo neišgirdau. Sudėtingesniais tyrinėjimais atskirti galima, bet tai būtų parametrų matavimų lygmuo. Jei CD kokybė netenkina, albumų galima ieškoti didesnės rezoliucijos SACD, DVD-Audio diskuose, bet pirminis šaltinis – vinilo ar lazerinis diskas garso kokybės prasme yra geriausi.
    Stryminimo rinkoje situacija nenusitovėjusi. Vieni prekiauja prastesnės kokybės muzika, bet nebūtinai tokius įveiks prekiaujantys aukštesnės kokybės failais. Tidal pasiūlė aukštos kokybės įrašus, bet nežinia ar jie išgyvens. Nenorėčiau, bet platybėse rašoma, kad Tidal nebeprogresuoja, kad klientų skaičius išpūstas.

    Galiu paminėti kas mane stabdo pasinerti į failų muziką:
    – aukščiausios garso kokybės siekis;
    – failų grotuvas yra papildomas įrenginys, darantis GAS sudėtingesnę ir mažiau patikimą;
    – neištobulinta ir palyginti brangi stryminimo aparatūra;
    – standartų įvairovė neleidžia pasirinkti kažkurį vieną failų pardavėją ir kažkurį vieną aparatą;
    – failų kolekcionavimas reikalauja papildomų pastangų;
    – ribotas muzikos pasirinkimas ir sudėtingesnis muzikos iš failų klausymas.