Reply To: Pramoninis aparatas

Audiofilas Forums Praktika Serijinių gaminių tyrinėjimai Pramoninis aparatas Reply To: Pramoninis aparatas

#2241
Belas
Keymaster

    Filmuke apie Magnat Transpuls 1500 paminėtos senos kolonėlės su daug garsiakalbių. Neva, esame pasiilgę ano seno retro garso, prisimename facetinėmis vadintas AS. Nepamenu to žodžio, bet besimokydamas KPI buvau už tokių su 15″ žemadažniu 5-juosčių Akai SW-175 pats užkliuvęs.

    2014-aisiais Elektronika.lt forume esu plačiau parašęs – gal skaitytojui bus įdomu. Tuolab, dabar aptariamos Magnat Transpuls 1500 kolonėlės yra panašios.
    (Papildymus užrašiau juoda šriftu)
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    StasioS patarimai inžineriškai įdomūs, bet… nepraktiški. Neabejoju, kad bičiulis REMIS PA pasirinks teisingiausią kelią, o aš galiu palinkėti nepamesti racionalaus grūdo!

    Prie anksčiau parašyto teksto galiu pridurti, kad daugelis ano laikmečio japonų gamintojai “štampavo” panašios konstrukcijos AS. Didžiosios visad būdavo su 15″ draiveriu, daugiajuostės ir… sukonstruotos be gilesnio išmanymo. Esu klausęs ne tik AKAI SW-175, bet ir Kenwood, Sansui. Beje, Sansui CS-903 buvo parduodamos Maskvos “Beriozkoje”. Nesvarbu kokie garsiakalbiai AS panaudoti, dėžės uždaros ar su FI, visose jose būdavo naudojami pigiausi draiveriai, prasti filtrai prastuose korpusuose. Nesunku suvokti, kad už 50 USD gamintojas kolonėlėje gali panaudoti tik ŽD draiverį, kainuojantį 15-20 USD. Visi tie 15″ draiveriai buvo su mažais feritiniais magnetais, mažomis ritėmis ir lengvutėmis membranomis. Jautris buvo atitinkamas, todėl apie kokybę ilgiau kalbėti nėra pagrindo.
    Nuotraukoje anuomet populiarus komponentas – Pioneer A38GU40-52F ŽD draiveris, kurį dailiai aprašė Parts Express (1997):Pioneer ŽD
    Pioneer turėjo gerų garsiakalbių, bet šis 15″ woofer buvo gaminamas kaip pakaitinis, remontinis. 50 mm mažytė ritė, lengvutis magnetas štampuotame korpuse ir viso 15″ žemadažnio svoris 1,1 kg. Rezonansas žemas (20 Hz), bet membranos eiga nesiekia 4 mm… Suremontuotas daiktas atrodys kaip naujas, remonto dalys kainuos pigiai, bet su tokiu Pioneer už 50 $ kokybiško garso nesitikėkite.

    O šioje nuotraukoje įvairios anų laikų japonų gamintojų didžiosios AS. Deja, visos “pritaikytos” repui, bet ne muzikai…Visokios-AS

    • This reply was modified 3 years, 4 months ago by Belas.