Reply To: Didelis jautris – kas tai?

#7160
Darius
Participant

    Gerb. Česlovai, aš matau ir jaučiu jūsų azartą, kai paskyrėte savo gyvenimą aktyvioms akustinėms sistemoms, bet aš nesutinku su centristine kolonėlių filosofija, kad visa kita nesvarbu – tik kolonėlės (ir dar mikrofonai, kurie neabejotinai yra svarbiausi garso kelyje iki klausytojo). Aš tikiu, kad aktyvios akustinės sistemos skamba labai gerai, bet tai ne vienintelis svarbus audio sistemos komponentas. Yra toks angliškas posakis “we agree to disagree”. Aš nuoširdžiai sakau, kad neturiu laiko surinkinėti ilgus tekstus ir pagrįsti juos vizualine ir technine informacija, kad bandyčiau įrodyti savo tiesą. Bėgant metams, man poreikis įrodyti savo tiesą silpsta. Ateis laikas ir aš savo požiūrį aprašysiu savo puslapyje. Ne tam, kad kažką įrodyčiau kitiems, bet kad pagrįsčiau ir iliustruočiau savo kelią.

    Kita tema, kokia prasmė ieškoti tikslių techninių parametrų, kurie pagrįstų gerą skambesį? Net juos apytikriai suradus, jie nepadės paaiškinti skirtingo sistemų skambesio. Bus tik iliuzija ir confirmation bias, bandant tą padaryti. Kompleksinėse sistemose yra daugiau nei vienas būdas gauti galutiniam rezultatui ir skirtingi žmones to siekia skirtingais būdais. Jeigu būtų vienintelis teisingas kelias, jau seniai visi juo ir būtų pasukę. Deja, taip neįvyko ir niekada neįvyks. Jokioje srityje, nes tai prieštarauja moksliniam metodui. Ir tai yra labai gerai, nes kitaip būtų be galo nuobodu.

    As jau minėjau apie neteisingai konstruojamus komponentus. Bet tai nereiškia, kad su neteisingais konstruojamais komponentais neįmanoma pasiekti puikaus galutinio rezultato. Įmanoma, bet laukia ilgi ieškojimo ir komponentų derinimo metai. Aš tuo tarpu mokslinio metodo pagalba ieškau silpnųjų audio komponentų vietų ir stengiuosi jas eliminuoti. Jas eliminavus, teigiamas efektas galioja visiems komponentams be išimties. Todėl man tai yra svarbiausia ir todėl manęs nedomina vieno konkretaus komponento tobulinimas. Jūsų metodiškas ir nuoseklus aktyvių kolonėlių tobulinimas nusipelno pagarbos, bet kolonėlės nėra vienintelis svarbus komponentas (jau pradėjau kartotis).

    Pabaigai, aš juk niekam nedraudžiu klausyti 120dB garsumu. Tiesiog aš pats taip niekada nedarysiu, tausodamas savo ausis, ir todėl man niekada neprireiks gigantiškų kolonėlių, būtų jos aktyvios ar pasyvios. Ir daugiau šiuo aspektu nesiginčysiu:).

    Pagarbiai, Darius