Reply To: Pramoninis aparatas

Audiofilas Forums Praktika Serijinių gaminių tyrinėjimai Pramoninis aparatas Reply To: Pramoninis aparatas

#7970
Belas
Keymaster

    Audiofilų bendrijoje paminėta aukščiausios klasės perklausa su Audio Note įrenginiais. Trumpai apie mano patirtį.

    Kažkada nustebino “Stereophile” atliktas Audio Note CD-4.1x CD grotuvo tyrimas.
    AN naudoja nestandartinę struktūrą, todėl įrenginiai neatitinka CD grotuvų formato, nustatyto “Red Book” standarte. Iš čia nedžiuginanti pasekmė – grotuvo išėjime signalas iškraipytas. Sunku buvo patikėti, kad brangaus įrenginio išėjime diskelyje įrašytas harmoninis signalas sudarytas iš laiptelių, bet tai faktas.

    2014-tais dalyvavau perklausoje, kurioje šaltinis buvo AN CD-4.1x CD grotuvas. Į perklausą nusivežiau oscilografą, nes reikėjo patikrinti kas į GAS bus paduodama. Pradžioje perklausos prižiūrėtojas Raimondas Celencevičius pajungti oscilografo prie grotuvo išėjimo man neleido. Pasakė –  Tadas (Motiejūnas) griežtai draudžia jungti bet kokį matavimo prietaisą. Grotuvo savininkas leido, tada uždėjau testavimo diskelį ir oscilografe pamačiau laiptuotą CD-4.1x signalą grotuvo išėjime.
    Gamintojo tikslas matyt yra pademonstruoti pirkėjui ypatingą skambesį, o didelė kaina yra aplinkybė, kurią atlaikyti gali ne kiekvienas. Jaunystėje (~1985 m.) pats esu ant “kainos adatos” papuolęs, kai sunku buvo patikėti, kad 1500 $ kainuojantis Threshold pradinis stiprintuvas gali geriau skambėti už 4500 $ kainavusį Mark Levinson pradinį. Plačiau apie tai kitą kartą.

    Apie CD-4,1x straipsnis Stereophile čia.
    1 kHz sinusinį signalą AN CD-4.1x grotuvas paverčia laiptuotu:Sinusas

    • This reply was modified 2 years, 7 months ago by Belas.