Reply To: Įvairių GAS perklausos

Audiofilas Forums Praktika GAS perklausos Įvairių GAS perklausos Reply To: Įvairių GAS perklausos

#9992
Belas
Keymaster

    Balandžio šeštadienį įvyko susitikimas nustatyti pasyvinė ar aktyvinė AS struktūra geresnė. Tyrinėjome į TAD TSM-2 panašius didelio jautrio dvijuosčius monitorius su mano konstrukcijos pasyviniais filtrais pagal TAD TN2 schemą ir su mano konstrukcijos analoginiu 24 dB/okt. aktyviniu krosoveriu. Kolonėles suglaudžiau kambario viduryje, klausėme monofoninę muziką iš Accuphase DP-430 CD grotuvo. Pasyvinė AS buvo pajunta prie Threshold Stasis 2 galios stiprintuvo.
    Prieš perklausą SPL matuokliu patikrinome garsumo vienodumą, dalyviai gavo balsavimo biuletenius ir susėdome dirbti. Balsavime nedalyvavau, mano pareiga buvo pajungti signalą į pasyvinę arba aktyvinę kolonėles. Dalyviai matydavo komutatoriaus ir pasyvinės sistemos galios stiprintuvo indikatorius, todėl žinojo kuri AS kada pajungta.DalyviaiSuskaičiavus balsus matyti, kad išklausius 14 įrašų, rezultatu 32:26 nugalėjo aktyvinė GAS.Kūrinių-sąrašas-ir-biuleteniaiEkspertai nuplėšdavo atitinkamą balsavimo biuletenio lapelio pusę, biuletenius paliko rezultatams suskaičiuoti, o nuplėštas dalis pasiliko kontrolei.Balsavimo-biuleteniaiPertraukoje pasišnekėjome, paaiškėjo, kad keturi iš penkių renginyje dalyvavusiu rinktųsi aktyvinę GAS struktūrą. Antrojoje susitikimo dalyje klausėme muzikos stereo režimu iš dviejų aktyvinių AS.

    Prieš renginį mudu su Virginija ilgai klausėme abi struktūras. Vienareikšmiai nusprendėme, kad garsas iš aktyvinės yra geresnis. Paklausyti ir nuomonę pasakyti buvo atvykę daugiau patyrusių bičiulių, todėl bendras perklausų rezultatas yra 9:1 aktyvinės struktūros naudai. Man buvo lengviausia apsispręsti, nes turėjau matavimų rezultatus, žinojau aktyvinių GAS privalumus.

    Subjektyvių ir objektyvių tyrinėjimų rezultatai sutapo, nusprendžiau konstruoti šioms AS pritaikytą aktyvinį krosoverį. Kolonėlių konstrukcija ir išorės vaizdas nutolę nuo TAD TSM-2 (Exclusive 2402) monitorių, parinkau kitą (optimalesnį) skyrimo dažnį. Struktūra taip pat pasikeitusi (aktyvinė), todėl savo garso sistemą nusprendžiau pavadinti MIDAS A240X.

    • This reply was modified 6 months, 1 week ago by Belas.