Akustiniams matavimams labai svarbu parinkti metodiką. Taip pat reikia mokėti naudotis programine įranga (PĮ), o mikrofonas yra paskutinėje vietoje.
Pradedantiesiems siūlyčiau pradėti nuo PĮ įsisavinimo, o eksperimentavimui tiks vidinis garso kontroleris ir dinaminis mikrofonas. Arba elektrostatinis mikrofonas-kapsulė, iš kurio kiekvienas gali susikonstruoti “metrologinį” mikrofoną. Sekantis žingsnis būtų pramoninis visakryptis elektrostatinis metrologinis mikrofonas, išorinis arba vidinis garso kontroleris, leidžiantis išmatuoti didesnį dinaminį diapazoną.
Aš matavimus pradėjau nusipirkęs ESI Juli@ garso kontrolerį ir Behringer ECM8000 mikrofoną. Savo konstrukcijos kolonėlių dažninę jau matavau Linear-X LMS sistema su komplekte esančiu 1/4″ kalibruotu mikrofonu. LMS labai patogus įrankis, bet brangus.
Šiuo metu įvairiems matavimams naudoju išorinį Creative EMU 0404 USB garso kontrolerį ir kalibruotą Linear-X mikrofoną. AS korpusų vibracijas matuoju MMF KD35 metrologiniu akselerometru. Garsiakalbių ir kolonėlių kompleksinei varžai išmatuoti nesunku pasigaminti “testerį”, kurio aprašymą rasite platybėse. Kambario modas matavau JBL RMC Kit matuokliu.
Žengti į garsiakalbių dažninės matavimo metodiką padėtų šis dalykiškai parašytas straipsnis. Taip pat rekomenduoju perskaityti Stereophile straipsnių apie matavimus ciklą. Pirmoji J. Atkinsono Measuring Loudspeakers dalis nuorodoje.