Garso įrašymo įrenginiai

Audiofilas Forums Akustikos inžinerija Garso įrašymo įrenginiai

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #2629
  Belas
  Keymaster

   Pagrindinis garso įrašymo įrenginys yra mikrofonas. Mikrofonus galima suskirstyti pagal veikimo principą, garso priėmimo charakteristiką (kryptingumo diagramą) arba paskirtį.

   Čia filmukas apie pagrindinius mikrofonų tipus.Mikrofonai

   • This topic was modified 4 years, 12 months ago by Belas.
   #4430
   Tadas
   Participant

    Sveiki,

    Kokį mikrofoną geriausiai rinktis akustikos dažninei matuoti?
    Ar būtinas brangus ir sertifikuotas gaminys, o gal pakanka kažko iš pigesnių variantų?
    Būtų puiku sulaukti pavyzdžių iš šiuo metu rinkoje prieinamų modelių.

    #4502
    Belas
    Keymaster

     Akustiniams matavimams labai svarbu parinkti metodiką. Taip pat reikia mokėti naudotis programine įranga (PĮ), o mikrofonas yra paskutinėje vietoje.

     Pradedantiesiems siūlyčiau pradėti nuo PĮ įsisavinimo, o eksperimentavimui tiks vidinis garso kontroleris ir dinaminis mikrofonas. Arba elektrostatinis mikrofonas-kapsulė, iš kurio kiekvienas gali susikonstruoti “metrologinį” mikrofoną. Sekantis žingsnis būtų pramoninis visakryptis elektrostatinis metrologinis mikrofonas, išorinis arba vidinis garso kontroleris, leidžiantis išmatuoti didesnį dinaminį diapazoną.
     Aš matavimus pradėjau nusipirkęs ESI Juli@ garso kontrolerį ir Behringer ECM8000 mikrofoną. Savo konstrukcijos kolonėlių dažninę jau matavau Linear-X LMS sistema su komplekte esančiu 1/4″ kalibruotu mikrofonu. LMS labai patogus įrankis, bet brangus.
     Šiuo metu įvairiems matavimams naudoju išorinį Creative EMU 0404 USB garso kontrolerį ir kalibruotą Linear-X mikrofoną. AS korpusų vibracijas matuoju MMF KD35 metrologiniu akselerometru. Garsiakalbių ir kolonėlių kompleksinei varžai išmatuoti nesunku pasigaminti “testerį”, kurio aprašymą rasite platybėse. Kambario modas matavau JBL RMC Kit matuokliu.

     Žengti į garsiakalbių dažninės matavimo metodiką padėtų šis dalykiškai parašytas straipsnis. Taip pat rekomenduoju perskaityti Stereophile straipsnių apie matavimus ciklą. Pirmoji J. Atkinsono Measuring Loudspeakers dalis nuorodoje.NearField 5mm NIDA

    Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.