Mantas

Forum Replies Created

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • in reply to: Ruporai #6198
    Mantas
    Participant

      Ačiū už tai, kad dalinatės žiniomis ir racionaliais patarimais. Suprantu, kad dabar žinomom technologijom ir sprendimais su fizika nepakovosi ir nieko negalima padaryti geriau, nei yra padaryta. Kadangi pagrindinė idėja – surasti minimalistinio/modernaus dizaino “dėžės” sprendimą, kuris galėtų savo jautriu ir dinamika prilygti ruporams – kol kas nelabai įgyvendinama, nėra prasmės išradinėti dviratį. Norint vienodai jautrios sistemos vistiek turi daryti “šaldytuvo” dydžio dėžę + ruporus arba aukoti jautrį ir tuomet ruporai tampa ekonomiškai neracionalus sprendimas. Tokio dydžio kolonėlės man nepriimtinos todėl toliau ieškosim gerų gamyklinių variantų arba lauksim proveržio akustikos moksle 🙂

      in reply to: Ruporai #6059
      Mantas
      Participant

        🙂 Taip, 30Hz yra racionalus kompromisas. Ir tikrai verta pasvarstyti jį naudoti kaip projektinį, jeigu dėl to ŽD modulis tolygiau ir kokybiškiau atkurs likusį diapazoną iki maždaug 400 – 500 Hz.

        Toje temoje ramybės neduoda toks sakinys: Buitinėms “AS deklaruotas 30 Hz žemiausias atkūrimas gali reikšti, kad 30 Hz bus nukritę -6, -10 ar netgi daugiau decibelų”.

        Todėl žiūrint realistiškai, jeigu projektinis dažnis bus 30 Hz, tai dėl gamybos netikslumų, panaudotų medžiagų trūkumų ar energijos nuostolių ŽD modulis dažniausiai tuos 30 Hz ir atkurs su -6 ar daugiau decibelų. Todėl jeigu projektinis dažnis bus 25 Hz, tai galbūt labiau tikėtina, kad 30 Hz gros su mažesniu nuokrypiu?

        in reply to: Ruporai #6035
        Mantas
        Participant

          Ačiū už atsakymą.

          Pasak internetų http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/Music/pianof.html pianino kairysis klavišas gali groti 27,5 Hz dažniu, vamzdiniai vargonai dar kažkiek žemiau ir nors pastarųjų neklausau, bet norėtųsi kad AS atkurtų bent jau pianino diapazoną. Vadinasi, yra poreikis daryti ŽD modulį atkuriantį maždaug nuo 25 Hz.

          Teoriją paskaitinėjau, supratau, kad Avantgarde su savo 300 litrų dėže ir dviem 10 colių Beyma žemadažniais garsiakalbiais (net ir judančiais 8 cm amplitude) niekaip negali išlaužti 18 Hz, nebent max jautris yra apie 87 dB/W/m ir tai – čia jeigu garsiakalbis daro kažkokius burtus arba dėžės viduje yra kažkokių “rocket science” sprendimų. Jie rašo: “subwoofer, which is driven by two 25 cm (10 inch) 600 watts bass drivers. The long excursion bass driver is characterized by its high efficiency and power handling capabilities. The extended excursion is +/– 8 mm. The driver incorporates a 3 inch voice coil made with copper round wire including high temperature bonding strength and apical former. Ferrite magnets with a special under–pole magnet topology are used to improve the flux density in the air gap and to eliminate energy leakage of the magnetic field.”

          Bet kokiu atveju, siekiant modernaus / minimalistinio dizaino kolonėlių išvaizdos (t.y. vertikalios kolonos, o ne tarybinio pusinio “snaigės” šaldytuvo) galima išspausti kokius 450 l tūrio, darant kokių 125 cm aukščio ŽD dėžę, tik klausimas ar dėl to nenukenčia ŽD diapazono atkūrimo charakteristikos, nes iš Jūsų paminėtų pavyzdžių atrodo, kad visi ŽD modulius daro kuo platesnius, o ne aukštesnius (išskyrus Westlake ir Nida) – ar čia dėl akustinio efektyvumo, ar dėl to, kad trūksta vaizduotės?

          Ir dar apie ruporus – minėjot dvijuostę, kur ruporas galėtų atkurti visą ruožą virš ŽD modulio ruožo – kokius kompresinius draiverius turit omeny? Nes be kosmiškai brangių GOTO ir padoresnės kainos Celestion Axi daugiau kaip ir nėra variantų – ar aš dar ne viską ištyrinėjau? Dar yra vintažiniai Vitavox S2, bet irgi brangūs. Ar turėjot mintyje ŽD modulio diapazoną plėsti iki 500 – 600 Hz?

          • This reply was modified 3 years, 6 months ago by Mantas.
          in reply to: Ruporai #6011
          Mantas
          Participant

            Sveiki, mačiau, kad tema apie Avantgarde acoustics kolonėles uždaryta, todėl mano klausimai čia turbūt labiausiai tiktų į temą.

            Avantgarde su savo siauromis ŽD dėžėmis ir sferiniais ruporais nors ir eina į muzikos atkūrimo kompromisus, bet išsprendė kelias svarbias problemas:
            1. padarė dailias, prie šiuolaikinio interjero derančias kolonėles;
            2. Sutalpino jas į kompaktišką tūrį – t.y. jos užima santykinai mažai vietos.

            Kodėl tai yra svarbu? Todėl, kad turbūt 90 proc. ar net daugiau kokybiškos muzikos mylėtojų, kurie supranta ruporinės sistemos pranašumus neturi arba – jeigu ir turi – nenori skirti 10 kvadratinių metrų savo svetainės naudingo ploto, kurį užimtų pramoninio dydžio gargarai. Be to – šiuolaikinei garso sistemai nemažiau svarbu, kad ji būtų, kaip sako audiofilai – “wife – friendly”, nes moterys irgi klauso muzikos 🙂

            Manau, kad kompaktiškai (apie kvadratinį metrą vienai kolonėlei užimančiai) ruporinės / hibridinės garso sistemos konstrukcijai yra didelė niša, kuri dėl vis modernėjančio dizaino tendencijų bus dar didesnė ateityje, ir kuri iki šiol menkai užpildyta.

            Suprantu, kad didelio jautrio ruporinė sistema negali būti mažo dydžio, nes žemų dažnių atkūrimas  reikalauja gigantiškų ruporų. Suprantu, kad žemiems dažniams atkurti daromi “suvynioti” atbuliniai ruporai turi vėlavimą / aidą, todėl čia irgi kompromisas, kurį nežinau ar galima efektyviai pašalinti.

            Klausimas – ar tikrai nėra/negalima padaryti akustiškai geresnių žemų dažnių atkūrimo sprendimų, kurie būtų kompaktiško dydžio ir gerai atkurtų nuo 20-25 hz iki kokių 300-400 hz, ir kuriuos būtų galima suderinti su likusį diapazoną atkuriančiais 1-2 sferiniais tractrix ruporais?

            • This reply was modified 3 years, 6 months ago by Belas.
          Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)