Forum Replies Created
-
AuthorPosts
-
https://www.youtube.com/watch?v=TIZP9fK1_ws
Išoriniame LP takelyje ribinis dažnis siekia 20 kHz, tuo tarpu paskutiniame neviršija 7kHz. Ir tai su Hi-endu. Vinilo detonacijos viršija 4 proc, kai aukščiausios klasės magnetofono 10 kartų mažesnės.Papildomai:
Vinile žemiau 1,000 Hz nėra stereo (nuo 1:35).O čia kaip vinilo įrašo iškraipymai mažinami spaudžiant į mp3.
Diskusija apie latvio Jurio Lapinskio įrašų kolekcijas.
- This reply was modified 5 days ago by Belas.
Ačiū už pastabas. Taip, kai pirkau Tannoy v4i Mercury kolonėles, jų deklaruojamas jautrumas buvo 92dB. Šiandien skelbiama, kad 91dB. 39 litrų tūryje yra 2 po 8″ garsiakalbiai. AS dažnių deklaruojama juosta prasideda nuo 32Hz. Pagal jūsų grafiką 40 litrų tūryje 91dB jautrumas prasideda nuo 42Hz. Ties 32Hz yra -4dB kritimas. Tikėjausi, kad padidinus tūrį nuo 40 iki 70 litrų man AS jautrumas padidėtų 2dB. Be filtrų dar +1dB. Komodos tūryje padvigubėtų garsiakalbių iš abejų AS. 4 garsiakalbiai duotų dar +3dB. AS vieta už klausytojo nugaros klausymosi vietoje pridėtų dar 3dB. Patikrinta su sub’o vietos parinkimu. Sudėjus gaunu papildomus 9dB tiesiog iš fantastikos srities. 60 Hz ir 100dB jautrumas. Bet ir 95dB laikau verta pastangų.
Mane suneramino jūsų pastaba. Ketinau gariakalbius talpinti į fazės invertorių, suderintą tam pačiam dažniui kaip ir orginaliose kolonėlėse, nes mano siekis buvo padidinti tik jautrumą. Aš buvau tikras, kad perdėjus garsiakalbius iš abejų po 39 litrus kolonėlių į bendrą 140 litrų tūrį, gausiu jautrumo prieaugį, nepablogindamas kitų charakteristikų. Grafike matau, kad 32Hz siektų 92dB jautrį, o 38Hz jau turėtų 95dB jautrį.
Gal būčiau paskubėjęs, bet garsiakalbiai taip įmontuoti, kad išimami tik pažeidus AS apdailą. Tai pristabdė. Ir tada susidūriau su kita rimta bėda. Aš roko mėgėjas iš 1970+ metų. Kai kompiuteriu atsipjoviau žemesnius už 80Hz dažnius, tai žemo dažnio neradau. Žemas dažnis silpnai girdimas, bet tai turėtų būti iš aukštesnio diapazono, nes rėžta 12 dB/oktavai. Pasidomėjau internete, tai nustebau, kad viniluose žemiau 100Hz tikėtis garso neverta. Gaunasi, kad mano užsiėmimas yra bergždžias. Bet juk turiu sub’ą, nustatyta žemesniems 80Hz dažniams. Ir jis garsą išduoda. Esu tiesiog pasimetęs.
- This reply was modified 1 month, 1 week ago by Vidas.
Malonu matyti, kad ne tik šešiaženklėmis kolonėlėmis užsiimate. Norėčiau panagrinėti vieną neįprastą atvejį, siekiannt iš š spausti sviestą 🙂
Aptikau, kad sub’as, pastatytas priešingoje pusėje, negu kolonėlės, labai pagerina žemus. Tai kaip alternatyvus būdas tvarkytis su kambario akustika. Bet reikia 3 kolonėlių ir stiprintuvų.
Tam skaitmeniniame lygyje perkirpčiau stereo ties 80Hz ir iš kompiuterio per HDMI resyveris atkurtų stereo įprastai, o centrinis kanalas iki 80Hz keliautų į kambario galą. Tokiu būdu supaprasėja priekinės kolonėlės, sakykim iki plačiajusčių.Sviestą spausti suplanavęs taip… Turiu 140 litrų komodą, kuri kambaryje stovi ten kur reikia ir su žmona jau suderinta, kad joje bus kolonėlė.
Ne kartą esu aptikęs komentarus, kad kolonėlių jautrumas, jeigu jose daug žemų garsiakalbių, smarkiai padidėja ir skamba labai gaiviai ir erdviai. Sakykim dėl garsiakalbių parametrų išbarstymo tampa kažkoks suraundas. Bet jis man labai patinka.
Belieka išpjaunu iš baldinės plokštės priekinį skydą, ir į komodą įstatau kartu su garsiakalbiais. Darbas pusdieniui ir žmona neturės pretenzijų dėl jai sugadinto interjero.
O va su jautrių žemadažnių garsiakalbių parinkimu yra didelės bėdos. Sakyčiau, kad praktiškai nėra pasirinkimo, apsidraudžiant, kad nesekmės atveju viskas keliaus į šiukšlyną.Numatau savo bandymui iš skelbiu.lt nusipirkti, sakykim, Tannoy v4i Mersury kolonėles ir panaudoti į komodą 4 jų žemadažnius, o aukštadažnius supertweeteriams ant priekinių kolonėlių.
https://www.audiovideo.lt/tannoy-mercury-v4i-1-pcs-garso-kolonele-140w
91db kolonėlių deklaruojamas jautrumas šoktelėtų iki 94db, o gal ir iki 95db, nes kolonėlės neturės skiriamųjų filtrų.
Deklaruojama, kad 38,5l dėžese kolonėlės atkuria nuo 32Hz. Padidėjęs jautrumas ir tūris beveik dvigubai man turėtų ženkliai pagerinti žemų atkūrimą. O pridėjus kambario akustiką labai norėčiau gauti puikius rezultus praktiškai neįdėjus darbo ir pinigų.PS
Nepaminėjau, kad yra ketinimai žemiems panaudoti Vincent hibridinį stiprintuvą
https://www.belcanto.lt/Vincent-SV500Black
Turėjau Vincent’ą ir iki šiol pasigendu kaip puikiai su juo skambėjo žemi dažniai. Kito tokio nesu girdėjęs. Vokalas irgi puikus. Pardaviau, nes aukšti dažniai pas jį buvo drumzlini, lyginant net su kelis kartus pigesniais stiprintuvais. Tai čia man atsiveria proga įsigyti priekinėms kolonėlėms kitą stiprintuvą.- This reply was modified 1 month, 1 week ago by Belas.
November 21, 2024 at 13:49 in reply to: Rinktis vienos, dviejų ar su daug dažnių juostų kolonėles? #10401Šiuo metu vyksta įgyvendinimas. Kompiuteryje turiu CD stereo rip’us. Pateiktas kompiuterinis konvertavimas “online” verčia stereo į daugiakanalį. Konvertavimui atlikti reikalingas laikas, bet neatmetu galimybės, kad tarp kanalų gali atsirasti laiko skirtumas nors konvertavimas vyksta lygiagrečiai. Tuomet tektų CD stereo rip’us konvertuoti statiškai į 3.0 arba 4.0 arba 6.0 wav’us, priklausomai nuo norimų juostų/garsiakalbių skaičiaus. Tai nėra didelė bėda, nes kompiuterio diske tam vietos yra daugiau, negu reikia.
Bet kitkas mane neramina, kad priekinių kolonėlių stereo ir sub’o padavimas su skirtingų modelių stiprintuvais duos laiko skirtumą. Kompiuteris su tuo online susitvarko, bet nežinau kaip nustatyti laiko skirtumo parametro dydį. O gal tuo pasireikš tik ale surroundas.
Ir dar. Juk sub’as dažnai statomas visai ne prie priekinių kolonėlių. Matyt klausytojui viduryje tarp priekinių kolonėlių ir sub’o laiko skirtumas nesijaučia. O gal jis sub’o atveju neturi reikšmės?
November 19, 2024 at 14:01 in reply to: Rinktis vienos, dviejų ar su daug dažnių juostų kolonėles? #10385Reikėtų paminėti dar vieną būdą. Tai muzikos atkūrimas kompiuteriu, sujungtu su resyveriu (daugiakanalis), HDMI (daugiakanalis) jungtimi. Laimime:
1. GAS nenaudoja filtrų, nes dažniai paskirstomi kompiuteryje.
2. Resyverio garso lygio nustatymais sulyginami skirtingi garsiakalbių jautrumai.
3. Žemų dažnių (pvz. 80Hz) GAS pastatome patalpoje toje vietoje, iš kurios geriausiai skamba klausymo vietoje.
4. Išnaudojamas visas resyverio galingumas. Atitinkamai stereo kanalams tektų dvigumai mažesnė apkrova. Nes, pavyzdžiui, 7x150w kanalų galia siekia kilovatą, kai tuo tarpu bendra galia iš tinklo neviršija pusės deklaruojamo galingumo.Pridedu kaip atrodo kompiuterio ALSA 5.1 posistėmės nustatymai ~/.asoundrc. Centrinis kanalas tampa mono iki 80Hz, o priekiniai ir suraudiniai kanalai atskirti ties 2,700Hz. Tokiu pačiu būdu galima pakelti ir žemo dažnio kritimą. 7.1 atveju galima dar vieną lygį įdėti. O pajungus supertweetrį, siektume 5 juostas.
Konfigūraciją galima keisti keičiant ~/.asoundrc failą iš anksto parengtu kitu.
pcm.!default {
type plug
slave.pcm “split_channels”
}
pcm.split_channels {
type multi
slaves {
front {
pcm “front_filter”
channels 2
}
center {
pcm “center_filter”
channels 1
}
surround {
pcm “surround_filter”
channels 2
}
lfe {
pcm “null” # Silent LFE channel
channels 1
}
}
bindings [
{ slave front channel 0 } # Front Left
{ slave front channel 1 } # Front Right
{ slave center channel 0 } # Center
{ slave lfe channel 0 } # LFE
{ slave surround channel 0 } # Surround Left
{ slave surround channel 1 } # Surround Right
]
}
pcm.front_filter {
type ladspa
slave.pcm “hdmi_direct”
path “/usr/lib64/ladspa”
plugins [
{
label lowpass_iir
input {
controls [ 2700 ] # Low-pass filter at 2700 Hz
}
}
]
}
pcm.center_filter {
type ladspa
slave.pcm “hdmi_direct”
path “/usr/lib64/ladspa”
plugins [
{
label lowpass_iir
input {
controls [ 80 ] # Low-pass filter at 80 Hz
}
}
]
}
pcm.surround_filter {
type ladspa
slave.pcm “hdmi_direct”
path “/usr/lib64/ladspa”
plugins [
{
label highpass_iir
input {
controls [ 2700 ] # High-pass filter at 2700 Hz
}
}
]
}
pcm.hdmi_direct {
type route
slave {
pcm “hdmi” # Replace with your HDMI device, e.g., hw:0,3
channels 6
}
ttable.0.0 1 # FL -> HDMI channel 0
ttable.1.1 1 # FR -> HDMI channel 1
ttable.2.2 1 # C -> HDMI channel 2
ttable.3.3 1 # LFE -> HDMI channel 3
ttable.4.4 1 # SL -> HDMI channel 4
ttable.5.5 1 # SR -> HDMI channel 5
}- This reply was modified 2 months ago by Belas.
-
AuthorPosts