Altec Lansing “Model 19” kolonėlės

Audiofilas Forums Praktika Serijinių gaminių tyrinėjimai Altec Lansing “Model 19” kolonėlės

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #8613
  Belas
  Keymaster

   Altec19-reklama

   Altec Lansing Model Ninteen monitoriai buvo sukonstruoti naudoti įrašų studijose. Kita paskirtis buvo klubų, konferencijų salių įgarsinimas arba tiesiog muzikai klausyti. Model-19 turėjo konkuruoti su rinką užplūdusiomis buitinėmis AS, todėl gamintojas buvo priverstas taupyti. Pro-serijos draiverių ir krosoverių neatpiginsi, bet buvo galima sutaupyti atpiginant korpusą. Tą ir padarė Altec Lansing – korpusas buvo iš 19 mm drožlių plokštės, faneruotas Amerikos ąžuolu arba riešutu. Nežiūrint to, Altec-19 su profesionaliais garsiakalbiais ir teisingai sukonstruotais korpusais daugelio pažengusių muzikos mylėtojų yra geidžiamos ir daugeliui labai brangių buitinių AS neįveikiamos.

   Jei kalbame apie buitines, Altec-19 buvo didžiausios-geriausios kolonėlės. Galima matyti paskutinį M500 Maestro arba Model 19-MR3 projektą, bet rinkoje pasirodyti nespėjo – įmonė buvo parduota. Naujosios M500 Maestro būtų galingesnės, bet abejoju ar garsas būtų geresnis už legendines Altec-19 dvijuostes; Altec 416 žemadažnį pakeitė mažesnio jautrio Altec 3154 su ferito magnetu, o CD (Constant Directivity) Mantaray ruporui buvo reikalingas dažninės koregavimas. Altec konstruktoriai buvo priversti žengti į trijų dažnio juostų zoną su visomis to pasekmėmis.

   Savo Altec-19 pirkau iš buvusio gamyklos darbuotojo Anaheime netoli LosAnželo. Parsigabenęs sutvirtinau korpusą, panaikinau Altec 811B ruporo rezonavimą, pagaminau naujus garso sugerėjus aplink ruporą. Kartu su bičiuliu sukonstravome aktyvinį dalytuvą ir 15 metų muzikos įrašus klausiau su Threshold Stasis 2 ir 400A galios stiprintuvais.KambarysAltec_small 1200Buvo pagaminta daug Altec-19, bet didžioji dalis dabar Japonijoje arba kažkur Rytuose. Antrinėje rinkoje sunku rasti techniškai tvarkingas Altec-19, bet verta tuo užsiimti.

   • This topic was modified 7 months ago by Belas.
   #8617
   Belas
   Keymaster

    Altec-19 buvo gaminamos 1977-1985 metais, Amerikoje kainavo apie 1600 $. Gamintojas nurodo, kad tinka įrašų studijoms, klubams arba kitoms erdvėms įgarsinti. Deklaruojami tokie parametrai:Altec19-2

    Turiu nuotrauką, kurioje matyti kaip apsidžiaugiau išgirdęs ir palyginęs su anais laikais klausytomis buitinėmis daugiajuostėmis B&O Beovox M100-2 kolonėlėmis.Altec19 bute ~1995

    • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
    #8619
    Belas
    Keymaster

     Esu užtikęs įdomią nuotrauką vokiškame High End Jahrbuch ’79 kataloge, kur buitinių kolonėlių perklausa tyrinėjimų laboratorijoje vykdoma lyginant garsą su Altec-19 monitoriais.FighFidelity Jahrbuch 79

     • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
     #8621
     Belas
     Keymaster

      Altec Lansing Model 19 buvo vienas žymiausių projektų. Štai kaip projektą įvertino Handbook for Sound Engineers enciklopedijos autoriai:Handbook for Sound Engineers_apie Altec 19

       

       

      • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
      #8626
      Belas
      Keymaster

       Stereoplay 1981 m. žurnale buvo tyrinėtos 5 didelio jautrio kolonėlės. Buvo išmatuoti iškraipymai esant santykinai dideliam 90 dB garsumui:

       Altec 19 THD

       Keli lapai iš gamintojo bukleto:Altec19 monitor_1

       Altec19 monitor_2

       Altec19 monitor_3

       #8631
       Belas
       Keymaster

        Didelio jautrio dvijuostės yra puikus instrumentas moderniems įrašams atkurti. Altec-19 buvo sėkmingas projektas, tačiau jau buvo madinga klausyti mažų daugiajuosčių AS. Didelio jautrio kolonėlėms reikalingi kokybiški garsiakalbiai, o norint atkurti žemiausią muzikos oktavą, dideli žemadažniai garsiakalbiai turi būti dideliuose korpusuose. Naudojant 15″ specializuotus ŽD plačiajuosčius pasiekiamas 95-99 dB/W/m jautris, todėl aukštiesiems atkurti buitiniai kupoliniai  garsiakalbiai nebetinka. AD atkurti naudojami kompresiniai garsiakalbiai su ruporais, nešantys svarbų privalumą – didelio jautrio AS gali būti naudojamos prasčiau įrengtuose kambariuose. Norint klausyti labai tyliai arba labai garsiai, ruporinės kolonėlės yra vienintelis pasirinkimas.

        Altec Lansing neatlaikė mažųjų kolonėlių konkurencijos ir 1984 m. užsidarė. Nebeturime WE, Electro Voice, Klipsch,  JBL, Tannoy ir eilės Japonijos didelio jautrio kolonėlių gamintojų. Kaži ar ilgai išsilaikys Westlake Audio ir Rey Audio – didelės ir brangios kolonėlės jaunimo nevilioja. Jei tu, skaitytojau, subrendai, Altec-19 yra tvirtas žingsnis link muzikos garso, kokį girdime iš scenos.

        • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
        #8634
        Belas
        Keymaster

         Mano aktyvinė GAS su Altec-19 surado kitus namus. Kolonėlės buvo aprengtos nauju kostiumu ir suderintos. Bus naudojamos su Accuphase E-480 ir A-36 stiprintuvais.

         Paskutinė Altec-19 nuotrauka prieš iškeliaujant į kitus namus: Atsisveikinimas-su-Altec-19_sm

          

         • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
        Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
        • You must be logged in to reply to this topic.