Dalykiniai susitikimai

Audiofilas Forums Audiofilo akademija Dalykiniai susitikimai Dalykiniai susitikimai

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #7718
  Belas
  Keymaster

   Aparatūros vaizdas specialistui gali daug pasakyti. Kartu tai spąstai, į kuriuos viliojami pirkėjai. Klausome akimisPaveikslėlis iš Loudspeakers Industry Sourcebook, 2017.

   • This topic was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
   #8561
   Belas
   Keymaster

    Ar galima išgirsti skirtingą garsą iš grindinių daugiajuosčių AS su A ir AB klasės galios stiprintuvais?
    Ar kokybiškų 30 vatų užtenka pilnai išjudinti 3-juostes grindines kolonėles?

    Balandžio 03 d. 11 val. Kauno Žaliakalnyje suplanuota perklausa, kurioje bandysime sužinoti A ar AB klasės galios stiprintuvai geresni prie buitinių daugiajuosčių kolonėlių. Pradžioje KEF Reference 205/2 pastatysime greta, vieną pajungsime prie 30 W A-klasės, o kitą – prie 110 W AB-klasės galios stiprintuvų. Klausysime pakaitomis negarsiai, bandysime atpažinti kuris stiprintuvas atkuria geriau lengvą, vidutinišką ir sudėtingesnio spektro muziką. Antroje dalyje kolonėles pajungsime prie A- klasės stiprintuvo ir stereo režime paklausysime muzikos vidutinišku garsumu. Tada ir sužinosime ar trijuostėms užtenka 30 W iš A-klasės.
    Platesnis komentaras stiprintuvų skyrelyje čia.KEF-205-centre

    KEF deklaruoja tokius kolonėlių parametrus:
    – three-way, ported
    – one 1″ dome tweeter, one 6.5″ midrange, two 8″ woofers
    – 45 Hz – 60 kHz
    – sensitivity -90 dB
    – nominal impedance – 8 Ohms
    – crossover frequencies: 400 Hz, 2.3 kHz
    – dimensions: 110.5 x 28.5 x 43 cm
    – weight: 31 kg each.

    Trumpai apie stiprintuvus.
    Perklausoje bus naudojami analogiškos struktūros to paties gamintojo A ir AB klasės galios stiprintuvai. Išėjimo kaskaduose to paties tipo Toshiba MOSFET tranzistoriai. Stiprintuvų stiprinimo koeficientai vienodi – 28 dB, o slopinimas taip pat maždaug vienodas – 400 ir 500. Abu galios stiprintuvai atlaiko iki 1 Omo apkrovimo varžą muzikiniam signalui.  Kiti parametrai taip pat nesiskiria, išskyrus svorį ir kainą.A ir AB

    • This reply was modified 2 years, 2 months ago by Belas.
    #8577
    Belas
    Keymaster

     Gavau atsakymus ir dalinuosi:
     1. Ar galima išgirsti skirtingą garsą iš grindinių daugiajuosčių AS su A ir AB klasės galios stiprintuvais?
     Galima.
     2. Ar kokybiškų 30 vatų užtenka pilnai išjudinti 3-juostes grindines kolonėles?
     Užtenka.

     Perklausoje buvome keturiese, bet balsavime aš nedalyvavau. Pirmojoje dalyje buvau parinkęs 4 kūrinius, pradėjome nuo 1955-ųjų Japonijoje įrašyto monofoninio  Helen Merrill – Don‘t Explain. Tada sekė modernus baltarusių Троiца Зiмачка – Котка (2011) Po to dalyviai klausė bigbendo – Dave Grusin – Prologue (1997), o paskutinis buvo sunkios muzikos Marilyn Manson – The Dope Show (2004) įrašas.
     Perklausos dalyvių paprašiau anketoje pažymėti ar girdi garso skirtumą, kai garsas sklinda iš kambario centre stovinčios kairiosios arba šalia esančios dešiniosios kolonėlių. Prie kurio galios stiprintuvo – Accuphase A-36 ar P-6100 kuri AS buvo pajungta dalyviai nežinojo. Susitikimo pradžioje sutarėme, kad geresnį garsą lapeliuose dalyviai pažymės varnelėmis. Jei skirtumo pajusti nepavyktų, perklausos epizodas turi likti nepažymėtas.
     Pasibaigus pirmajam perklausos etapui dalyviai galėjo pamatyti ką anketose pažymėjo kiti ir kambaryje išgirdau juoką. Maniau atsakymai išsibarstę, dalyviai suglumę, bet buvo kitaip – visų anketos buvo absoliučiai vienodos!Balsavimo-anketos

     Left kolonėlė buvo prijungta prie A-klasės A-36, o Right – prie P-6100 galios stiprintuvų. Signalas buvo iš Accuphase DP-430 grotuvo, pradinis stiprintuvas Forte dirbo pasyviniu režimu ir buvo naudojamas tik garsumui reguliuoti.

     Mane rezultatai taip pat nustebino. Accuphase P-6100 yra galingas AB-klasės stiprintuvas, iš tinklo ramybės metu imantis 170 W galios. Šis 43 kilogramų aparatas prie nedidelių galių taip pat dirba A-klasėje, bet garsas iš grynos A-klasės A-36 stiprintuvo buvo juntamas ir dalyviai daugiausia pasirinko šį. Maniau suklys, rinksis tą, kur kartais girdėjosi daugiau aukštųjų dažnių, bet dalyviai nesuklupo ir pasirinko natūraliai-minkštesnį iš A-36. Diskusijoje prie kavos pasakiau nustebęs dalyvių patirtimi, nes lengva buvo suklysti. Tuolab, klausėme buitines KEF Reference 205/2 su pasyviniais filtrais. Rezultatų koreliacija pakankamai didelė, todėl turime patikimą išvadą – A-klasės stiprintuvai muziką atkuria geriau.

     Trumpai apie kolonėles.
     Šiose trijuostėse du 8″ žemadažniai, o VD ir AD atkuria kaoaksialiai garsiakalbiai. Tokia schema leidžia turėti labai plačią ir glotnią dažninę, beveik neprarandant garso sinfaziškumo. AS korpusai tvirti, rezonansams mažinti viduje sudalinti į sekcijas. Parinkta tokia forma, kad difrakciniai iškraipymai būtų kuo mažesni.
     Platybėse radau deklaruojamą dažninę:Kef 205-2 speakers FR

     Neutrik analoginiu matuokliu buvau išmatavęs dažninę klausymo taške ir mano matavimai dera su gamintojo. Matome dažninės kritimą nuo maždaug 50 Hz, nes AS konstruktoriai pasirinko efektyvumo, o ne infra-ŽD dažnių atkūrimo kelią. Aukštieji suformuoti kaip būna studijų monitoriuose – dažninė be buitinėms AS būdingos kupros aukščiausioje muzikos oktavoje. Aplamai šių kolonėlių dažninė nuo maždaug 1 kHz ypatingai glotni.

     Antrajai perklausos daliai abi kolonėles pajungiau prie A-36 ir pastačiau kambario kraštuose stereo muzikai klausyti. Klausėme Vivaldžio, Creadence Clearwater Revival, Yello didžiausiam garsumui įvertinti. Deklaruojama A-36 į 8 Omų apkrovimą Pmax yra 30 W, bet yra 3 dB rezervas. Šis stiprintuvas dirba iki 60 W, bet šį kartą klausėme iki 30 W.
     KEF 8″ žemadažniai kokybiški, bet palyginti nedidelės 30 mm motorų ritės didelių galių atlaikyti negali ir nuo maždaug 20 W prasideda garso kompresavimas. Tai buvo juntama klausant Yello – The Expert, kai klausant garsiai padvigubinus galią, garsumas beveik nebepadidėdavo. Nesunku suprasti, kad 30 W galia yra pakankama šių AS galimybėms atskleisti. Naudojant lentynines, tokios 30 W pat užtenka, nes vienas lentyninių žemadažnis turi dar mažesnę galios atsargą. Žinoma, reikia rinktis galios stiprintuvą su didesniu DF, galintį dirbti į labai mažos varžos apkrovimą kitiems garso kokybės parametrams užtikrinti.

     Antroje renginio dalyje KEF-205 buvo pajungtos stereo garsui atkurti ir pajungtos prie A-36 stiprintuvo.KEF-205_2Susitikimo dalyvio Povilo Č. atsiliepimas čia.

     • This reply was modified 2 years, 2 months ago by Belas.
     #8605
     Belas
     Keymaster

      Balandžio 27 d. suplanuotas atviras atsisveikinimo su Altec Lansing Model Nineteen kolonėlėmis vakaras.
      Plačiau apie perklausą čia.

       

      • This reply was modified 2 years, 1 month ago by Belas.
      #8688
      Belas
      Keymaster

       Pasiėmęs kamerą nuėjau 10 žingsnių iki trečiadienio susitikimo vietos. Filmukas čia.

      Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
      • You must be logged in to reply to this topic.