Kolonėlės, pasyviniai filtrai, ausinės, patalpų akustika.

Audiofilas Forums Audiofilo akademija Akustika Kolonėlės, pasyviniai filtrai, ausinės, patalpų akustika.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Belas
    Keymaster

Gavau prašymą atlikti Spendor SP1 testavimą, įvertinti kolonėlių būklę, atlikti servisą. Naudotas kolonėles klientas pirko maždaug prieš metus, AS buvo pajungtos prie Accuphase E-303 stiprintuvo. Klientas suformulavo tokį prašymą –
      Kadangi pirkau dėvėtas, norėčiau patikrinti, ar nereikia keisti kondensatorių, ar nėra kokių defektų su pakabomis ir svarbiausia, patikrinti garso parametrus, nes kartais girdisi labai aukšti trimitai grojant pvz. Bethoveno simfonijas.

Sutartą dieną testavimui paruošiau aparatūrą, atvežtas Spendor SP1 pajungiau prie Threshold Stasis 2 stiprintuvo ir mano kambaryje pasiklausėme kliento atsivežtų CD su klasikos įrašais. Taip pat kelis mano parinktus įrašus. Garso palyginimui buvau pajungęs paklausyti Mackie HR824 Mk1 monitorius, kuriuose panašaus dydžio (9“) žemadažniai. Spendor SP1 ir Mackie HR824 Mk1 kaina antrinėje rinkoje taip pat maždaug vienoda. Garsumas nebuvo vienodas, tačiau tai netrukdė įvertinti garso kokybę.

Trumpai apie testavimo rezultatus ir rekomendacijos.
      1. Spendor SP-1 pilnai veikia, nematyti, kad būtų remontuotos. Garsas subalansuotas, atlaiko iki 200 W pikinę galią. Kai kuriuose kūriniuose galima išgirsti nedidelį aštrumą. Tikėtina, kad iškraipymai iš AD garsiakalbių su plastiko membranomis ir dėl intermoduliacijų.
      2. Garso kokybe ir dinamika Spendor SP-1 nusileidžia Mackie HR824 Mk1 dvijuosčiams aktyviniams monitoriams.
      3. Bandyti pagerinti SP-1 garsą pakeičiant filtro kondensatorius neverta, nes kolonėlės veikia kaip buvo sukonstruotos. Garsą lemia garsiakalbiai, akustinis suderinimas, akustiškai didelis atstumas nuo VD garsiakalbio iki super-tviterio, todėl filtrų modifikavimas nebus efektyvus. Kolonėlės palyginti nebrangios, akustiniai matavimai ir filtrų gerinimo darbai būtų neproporcingai brangu, todėl racionaliau nupirkti kitas AS.
      4. Kolonėlių savininkas išgirdo geresnį negu pas save namie Spendor SP1 garsą. Pagrindinis faktorius yra geriau įrengtas mano kambarys.
      Siekiant geresnės garso kokybės siūloma:
      – akustiškai pagerinti kambarį;
      – jei SP1 netenkina, išsirinkti geresnes kolonėles;
      – Spendor turi gerą reputaciją, todėl SP1 siūlau neremontuoti – mūsų srityje lengviau parduoti originalius daiktus;
      – renkantis nedideles AS rekomenduoju dairytis į dvijuostes kolonėles.

Apie Spendor SP1 kolonėles kitame skyriuje čia.

• This topic was modified 2 days, 17 hours ago by Belas.
    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.