Mūsų muzikos kolekcija

Audiofilas Forums Kitos diskusijos Kolekcionavimas Mūsų muzikos kolekcija

Viewing 3 posts - 41 through 43 (of 43 total)
  • Author
    Posts
  • #2754
    Belas
    Keymaster

      Londone yra didžiulė vinilo plokštelių biblioteka, kur veltui galima paklausyti bet kurią iš 6 milijonų ten esančių. Bibliotekoje taip pat yra milijonas diskelių ir 200 tūkstančių juostelių.
      British Library Sound Archive (buvęs British Institute of Recorded Sound) kolekcijoje įrašai nuo 1898 m:VF-BL-A2-11

      Yra daugiau panašių bibliotekų. Viena didžiausių Niujorko viešoji biblioteka su 600 tūkstančių 78 RPS diskų ir originaliais Maplesono cilindrais.   Biblioteka turi daug filialų, kuriose per 53 milijonus išsaugotų šaltinių:VF-NYPL-B3-1280×960

      Iš privačių saugyklų galima paminėti Honkonge esantį muzikos kambarį su JBL Pro Blue kolonėlėmis, McIntosh lempiniais stiprintuvais, o taip pat senovinėmis Klipschorn AS. “Bulvės galva” (Potato head) meno centre esančiame kambaryje surinkta per 8 tūkstančius plokštelių. Ten lankytis galima privačiai susitarus arba išskirtinėmis progomis:potata_head_hong_kong1

      #3100
      Belas
      Keymaster

        Diskusijų apie muzikos klausymą iš failų (stryminimą) įkarštyje kilo minčių apie muzikos kolekcionavimą ir apie kokybišką įrašų atkūrimą.

        Mano ermitažas.

        Paveikslui apžiūrėti reikalinga erdvė, apšvietimas, ramybė. Čiurlioniui pastatyta galerija, o kolekcionieriaus M. Žilinsko dovanotai kolekcijai pastatytos dvi. Milžiniškos erdvės ir prižiūrėtojų būrys Ermitaže, Luvre. Visos dailės kūrybos niekur nesutalpintume, bet to ir nereikia. Galime atsiversti tapybos darbų albumą, galime pasidairyti visko pilname internete, bet argi sakytume, kad tai tas pats ką jaučiame muziejuose?
        Sakote, kad Spotify ar Tidal dovanoja mums visą muziką, galime parsisiųsti ir turėti norimų kūrinių fonoteką failais? Sakote, galiu klausyti ausinėmis už 5 € arba lentyninėmis už 300? Ką ten už tris, jau šnekama, kad yra puikiai skambančių šiuolaikinių “monitorių” už mažiau šimtą!

        Susipažinti su muzika užtektų išmaniojo, bet jei norime atkurti Muziką, turime pradėti nuo patalpos, nuo kolonėlių, nuo stiprintuvo ir tik tada pasirinkti signalą. Signalas paprasčiausias dalykas, nes 1982 sukurtas CD užtikrina tokią įrašų kokybę, kurios nepasiekia jokios kolonėlės ir jokios ausinės, bičiuliai!

        Man reikalinga ne visa muzika, o mano “ermitažas”. Savo muziką galėčiau klausyti iš MP3, FLAC ar DSD failų, iš HDD ar iš interneto, bet kodėl turiu klausyti ne muzikos albumą, bet jo kopiją? Taip pat matau aparatūrinę problemą – daugiau aparatūros mažina patikimumą. Stryminimas yra ne vienas aparatas-pristavkė kaip magnetofonas ar LP grotuvas, o ištisa aparatūros grandinė! Specifinė, nes reikia mokytis suvaldyti Linux, ekranėlyje spoksoti į “viską daug”, skaityti reklamą apie mano atlikėjo koncertinius turus ir nepamiršti atsinaujinti failų grotuvo PĮ… Nesuprantu, kodėl turėčiau rūpintis tuo savo rankomis sukurtu darželiu, jei iš lentynos galiu pasiimti albumą ir klausyti originalą? Kam man įrašų kopijų grojaraščiai, jei galiu turėti savo “ermitažą”?Ermitažas

        • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Belas.
        #6543
        Belas
        Keymaster

          Man atrodo, šis kolekcionierius pasiklydęs. Suskaičiavau 11 MC2101 galios ir dar kitokių McIntosh stiprintuvų, bet nesugalvoju kam reikia tonos aparatūros?MC2101

        Viewing 3 posts - 41 through 43 (of 43 total)
        • You must be logged in to reply to this topic.