Forum Replies Created
-
AuthorPosts
-
Techniniuose dalykuose esu mažai patyręs, bet galbūt Dmitrij turėjo omenyje, jog metaliniai ruporai be jokio dempferavimo turi savąjį prieskambį, kas bekompromisinėje sistemoje galėtų tapti “Achilo kulnu”.
Šiuolaikinės technologijos ir medžiagų įvairovė leidžia gaminti konstrukcijas minimizuojant šią įtaką.- This reply was modified 2 years, 12 months ago by Belas.
Vienas geriausių mano matytų draiverių yra Sonido elipsinis garsiakalbis
Klausimas, o vienas draiveris negali užtikrinti tolygios ir į pabaigą slopstančios dažninės charakteristikos, kuri yra pavaizduota Figure 3 ?
Sveiki,
Kokį mikrofoną geriausiai rinktis akustikos dažninei matuoti?
Ar būtinas brangus ir sertifikuotas gaminys, o gal pakanka kažko iš pigesnių variantų?
Būtų puiku sulaukti pavyzdžių iš šiuo metu rinkoje prieinamų modelių.Gal galite truputį plačiau apie fazinius iškraipymus ir kaip jie atsiliepia garsui praktiniu požiūriu.
Galbūt galima pritaikyti kažkokį buitinį pavyzdį, kad skaitytojams taptų lengviau suvokti kas tai yra ir kodėl reikėtų to vengti?Labai ačiū už tokį išsamų atsakymą. Iš grafikų puikiai matome, jog teorinis skirtumas iš tiesų yra. Dažninei įtaka nėra ryški. Matome, jog pagrindiniai skirtumai pastebimi aukštesnėse harmonikose. Jei gerai suprantu, mums labiausiai svarbios nelyginės harmonikos, kadangi klausa jas priima, kaip nenatūralias. Kuo jos mažesnės ir tolygiai slopstančios, tuo geriau, iškraipymai mažiau juntami. Grafikuose matome tik 3-ąją nelyginę harmoniką, bet to pakanka tendencijai susidaryti.
Manau, jog tiek feritų, tiek ir AlNiCo panaudojimas racionalus. Garsiakalbiai su AlNiCo magnetais yra žymiai brangesni, tačiau tuos pinigus sumokėjus skirtumo garse galime ir nepajusti.Ačiū už pataisymus.
Galime daryti išvadas, jog UNO modelyje ŽD atkūrimas yra silpnoji vieta. Jei daryti be kompromisų, visi draiveriai turi atsirasti rupore. Tačiau stipriai išauga gabaritai ir kaina, nors jau nebereikia tokių galingų stiprintuvų.Sutinku, jog dydis yra svarbu ir 10″ draiveriai yra didelis kompromisas. Geriau 12″, o dar geriau 15″.
Galioja elementarūs fizikos dėsniai. Kaip pavyzdys, 15″ garsiakalbis judėdamas 10mm amplitude gali judinti ~1.13l oro tūrį. Atrodytų nedaug, tačiau norint tokį patį tūrį išjudinti su 4″ draiveriu prireiktų 150mm amplitudės, kas praktiškai pasiekti būtų neįmanoma. Su 8″ garsiakalbiu atkurti žemiau 40Hz nėra galimybių. Tačiau su mažu draiveriu galima pasiekti gerą žemųjų dažnių atkūrimą jei mažinamas garsiakalbio išorėje esantis tūris. Kaip pavyzdys būtų – ausinės, tūris tarp ausies ir garsiakalbio membranos mažas, o atkūrimas puikus. Šia ideologija taip pat sukonstruotos bandpass garsiakalbių dėžės. Tad garsiakalbio dydį apsprendžia ir patalpa, kurioje jis bus naudojamas. Didesnėms patalpoms reikėtų rinktis didesnius draiverius.Naudojant ekvalaizerius, taip pat randasi kompromisai, norint 10dB pakelti garso slėgį reikalinga 10 kartų didesnė stiprintuvo galia tame dažnyje. Draiveriams su fazoinvertorinėmis dėžėmis to daryti žemiau rezonansinio dažnio iš viso nerekomenduojama.
Jei bendras jautris pasiekia 100dB, nesunku paskaičiuoti, jog su 1000W stiprintuvo galia bus pasiekiamas apie 130dB akustinis slėgis. Tiek jau stipriai per daug, jei siekiamybe laikome 120dB.
Manau tai protingai parinkti kompromisai. Juk naudojant pilnai ruporinę sistemą kambaryje fiziškai nebeliktų vietos. Tuo tarpu dabar turime kompaktiškų gabaritų kolonėlę.
Rašote, jog panaudoti mažo efektyvumo ŽD garsiakalbiai. UNO modelyje naudojami du lygiagrečiai sujungti 10″ subwoofer’iai, kurių bendras jautris siekia 100dB. Jei duomenys teisingi, manau tai didelis jautris, be to naudojami 500W arba 1000W D klasės stiprintuvai.
Dėl AD ir VD garsiakalbių konstrukcijos neturiu ką pakomentuoti. Nesu šio reikalo specialistas. Žinau tik, kad naudojami specifiniai draiveriai, o apie juos rinkodaros tikslais galutiniam vartotojui pateikiama labai mažai medžiagos. -
AuthorPosts