Belas

Forum Replies Created

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 475 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Projektą parėmė #6709
  BelasBelas
  Keymaster

   Smagu žinoti, kad šį resursą skaitytojai vertina palankiai. Sulaukėme pirmo bičiulio, nusprendusio Audiofilą finansiškai paremti periodiškai. Tai skatina atsilyginti naujais postais ir apžvalgomis. Pradedu galvoti, kad rėmėjams būtų galima atsidėkoti kviečiant kartu pabūti su kokybiška muzika. Atsivėrus Europai planuojama “tarptautinė” konferencija-susitikimas. Arba kažkada vėliau būtų galima pasiūlyti rėmėjams atvykti į perklausą. Paklausytume jūsų CD, pasišnekėtume, pasitartume…
   Dėkoju Ugniui Stančiui už periodinę mūsų forumo finansinę paramą ir tariu – iki susitikimo!Visuomeninė muzika

   • This reply was modified 3 days, 5 hours ago by BelasBelas.
   in reply to: Kas ta Audiofilija? #6705
   BelasBelas
   Keymaster

    Simon Mears patyręs muzikos mylėtojas iš U.K. Paskutinioji jo konstrukcija su ruporais nuotraukoje. Simonas M. teigia, kad mažame kambaryje tokia GAS yra geriausias pasirinkimas. S. M. gyvena Brighton netoli Londono, kviečia atvykti paklausyti.Simon Mears

    • This reply was modified 1 week, 1 day ago by BelasBelas.
    in reply to: Ruporai #6699
    BelasBelas
    Keymaster

     Bičiulis J. K. nustebo sužinojęs, kad iš jo nupirktus Victrola ruporus pirkėja panaudojo sode.Skirtingas poziuris

     • This reply was modified 1 week, 1 day ago by BelasBelas.
     in reply to: Apie muziką #6695
     BelasBelas
     Keymaster

      David Gilmour ir Freddie Mercury 1990-ais. Labai skirtingi, bet abu aš myliu klausyti.David Gilmour & Freddie Mercury 1990

      in reply to: Mus nustebinę įrenginiai #6690
      BelasBelas
      Keymaster

       Leedh-E2_300x697Dimensions (ground)) : 39cm x 108cm x 41 cm
       Weight : 15 kg
       Impedance : 4 ohms
       Minimum impedance : 3,5 ohms à 300 Hz
       Power Handling : 500 watts
       Regularity bandwidth : +/-1,5 dB de 100 Hz à 20 kHz
       Low frequency response (Bessel 2nd order): – 3 dB à 50 Hz /- 6 dB à 25 Hz /- 8 dB à 20 Hz
       Phase Response : +/- 15° de 500 Hz à 20 kHz
       Directivity from 500 Hz to 20 kHz : – 3 dB at 30° / – 6 dB to 45°
       Sensitivity : 83 dB / 1 m / 2,83 v

       LEEDH E2 Prancūzijoje kainuoja 16 tūkstančių, bet tai unikalus projektas. Garsiakalbių motoruose nėra geležies, o magnetinį lauką kuria 18 skirtingo dydžio magnetai. Trumpa ritė stačiakampio formos laidu, dviejų cilindrų membrana feromagnetinio skysčio pakaboje ir kitus nematytus sprendimus sukūrė prancūzas Gilles Milot. Membranas iš stiklo kepa ir tinkančias atrenka pats autorius. Pateiktos paraiškos patentams gauti, produktas apdovanotas “Mokslo ir pramonės” prizu. Šiltų žodžių galima perskaityti 6 Moons apžvalgoje, kurioje ir apie subvuferius dar geresniam muzikos atkūrimui pasiekti.1 extro

       • This reply was modified 1 week, 3 days ago by BelasBelas.
       in reply to: Radio Luxembourg: Top 20 #6686
       BelasBelas
       Keymaster

        Su šv. Velykomis, bičiuliai! Tikiuosi greit vėl galėsime susitikti prie Muzikos, aptarti kažkurį GAS ypatumą, pasipasakoti…
        Saulėto pavasario – iki!Velykos_2021

        • This reply was modified 1 week, 5 days ago by BelasBelas.
        in reply to: Buitinių AS įvairovė #6676
        BelasBelas
        Keymaster

         Mažylių konvertavimas į puikius monitoriukus inžinieriui kainavo 80. Dennis Murphy pakeitė AD garsiakalbį į Vifa BC25TG15 ir sukonstravo geresnius filtrus.
         Pioneer krosoverisPioneer krosoveris1Apie rekonstrukciją plačiau čia.

         • This reply was modified 1 week, 6 days ago by BelasBelas.
         in reply to: Buitinių AS įvairovė #6672
         BelasBelas
         Keymaster

          Pradedančiajam arba ieškančiam kolonėlių antrajai GAS galima rekomenduoti patyrusio inžinieriaus Andrew Jones sukonstruotas Pioneer SP-BS22-LR. Kainavo apie 120, 2-juostėse mažylėse 4″ žemadažniai ir kupolinis AD garsiakalbis su AP.
          Čia trumpas paties konstruktoriaus pristatymas. Audio Science Review forume išmatuoti parametrai rodo mokslinę konstrukcijos vertę. Ten pat kitas straipsnis apie SP-BS22-LR tobulinimą. Autorius teigia, kad šias nebrangias AS pavyko pakelti į lygį, kuriame buriuojasi dešimteriopos kainos išblizginti gaminiai. Pioneer
          Andrew Jones dirbo KEF, Infinity, Pioneer ir TAD (Technical Audio Devices). Šiuo metu jis Elac-America viceprezidentas. Iš ryškiausių galima paminėti TAD Reference One kolonėlių projektą (80.000 $).201904_jones3

          • This reply was modified 1 week, 6 days ago by BelasBelas.
          in reply to: Mūsų kolonėlės #6666
          BelasBelas
          Keymaster

           Dėl stiprintuvų.
           7000 £ yra “patogus” biudžetas. GAS su TAD-2402 geriau naudoti galios stiprintuvus, kuriuos galima padėti viduryje tarp kolonėlių. Pradinį stiprintuvą patogu laikyti kažkur arčiau klausymo vietos, netoli fonotekos (LP, CD, strymerio). Jūsų Pathos atrodo dailiai, galbūt yra geras integrinis, bet naujai aktyvinei sistemai nelabai tinkamas. Tiktų 2402 paklausyti su pasyviniais filtrais, bet norint patirti TAD-2402 galimybes, reikėtų ~200 W galios.
           Paskaičiuokime.
           2402 su TL-1601 ŽD garsiakalbiu gali sukurti 120 dB SPL (garsumą). Su 35 W galia klausant CD (12 dB CF), sėdint 3 metrų atstume iš dviejų 2402 gausime 95 dB efektyvinį (maksimalų vidutinį) garsumą ir 107 dB pikinį SPL. Pasyvinė su 200 W stiprintuvu leistų klausyti iki 102/114 dB, bet priartėti prie tikro koncertinio garsumo tokios galios mažoka.
           Aktyvinės kolonėlės stiprintuvams kelia mažesnius reikalavimus; su 200 W ŽD modulyje gautume 104/116 SPL. Faktiškai tai rock-koncertas namie. Suprantama, su jautriomis kolonėlėmis dažniausiai klausome labai tyliai, kai stiprintuvų galia 0,01 – 0,2 W, bet kartais norisi pasiklausyti tikro koncerto! Garso kokybės prasme, su buitinėmis AS negausime tokio “koncerto”, kokį girdime iš didelio jautrio ruporinių kolonėlių.

           Kitokia situacija su 2402 AD moduliais. Ruporiniai AD moduliai turi apie 110 dB/W/m jautrį, todėl čia galios nereikia, tačiau stiprintuvas turi būti labai geras. AD modulyje rekomenduoju naudoti mažesnės galios A-klasės stiprintuvą su mažais vidaus triukšmais. Galbūt tiktų ir jūsų Pathos, bet įtarimų kelia nedidelis dinaminis diapazonas (triukšmai). Paminėsiu, kad mano naudojamo Accuphase A-36 dinaminis diapazonas 112-120 dB, o Pathos deklaruoja 90 dB. Deja, lempos šį svarbų GAS parametrą apriboja, tokie kaip Pathos tinka mažo jautrio buitinėms AS, bet per maždaug 100 kartų jautresnius ruporus girdėsime triukšmą (šnypštimą) ir tas triukšmas bus girdėti net užsukus stiprintuvo garsumą. Nemalonus dalykas, todėl rekomenduoju dairytis į tranzistorinius.

           Jei iš “2402” projekto pasitraukti nesiruošiate, siūlyčiau nepraleisti progos parduoti hibridinį ir nusipirkti tinkamą galios ir pradinį stiprintuvus. Jei aktyvinę struktūrą atmesti, reikėtų labai galingo su mažais iškraipymais stiprintuvo. Ateityje nusprendus klausyti aktyvinę GAS, papildomai nuperkate A-klasės nedidelės galios stiprintuvą ir su aktyviniu dalytuvu galite klausyti tobuliausią GAS struktūrą.
           Paminėsiu, kad aktyvinė struktūra ne tik didina GAS efektyvumą (padidėja dinaminis diapazonas), bet žymiai sumažėja iškraipymai. Paprastai šnekant, klausant pasyvinę su 200 W galia garsas nebus toks švarus, kaip ta pačia galia muziką klausyti aktyvine GAS.

           • This reply was modified 2 weeks ago by BelasBelas.
           in reply to: Mūsų kolonėlės #6660
           BelasBelas
           Keymaster

            Jei pasyvinis reikalingas pasibandymui, būtų galima surinkti TN-2 krosoverio vieną maketą. Kitą kolonėlę pajungus prie aktyvinio dažnių dalytuvo, abi AS pastačius kambario viduryje, suderinus vienodus garsumo lygius ir padavus į abi tą patį monofoninį signalą būtų galima palyginti abi struktūras.
            Suprantu, kad šis kelias tinkamas inžinieriui, bet sunkiau realizuoti mažiau patyrusiam. TN-2 maketui reikėtų nupirkti rites (induktyvumus), bet labai brangių kondensatorių tikrai nereikia. Svarbiau talpis, bet reikiamą galima sudaryti sujungiant kelis kondensatorius lygiagrečiai.
            Apie maketo kainą šnekėti anksti, pirmiau reikėtų žinoti užsakovo tikslus. Gali nutikti taip, kad žinant tikslus, projekto strategija būtų patikslinta. Turiu tam tikros patirties – suskaičiavau iš per 13 šalių pas mane apsilankiusių kokybiško garso mėgėjų, kurių ne vienas nusprendė eiti aktyvinių GAS (Garso Atkūrimo Sistemų) keliu. Tame skaičiuje jūsų pažįstamas londonietis Ričardas S. Skrydžiai į LT nebrangūs. Dvi dienos, dvi perklausos, gilesnis aptarimas, pora dienų pauzė apmastymui ir būtų lengviau žingsniuoti pirmyn.

            Mokslo jėga tame, kad žinios padeda rasti tiesiausią kelią į tikslą. Akustikoje tai ypatingai svarbu. Pasirinkote arba dairotės į patį aukščiausią GAS lygį, skiriate pinigų, o mano (konsultanto) tikslas yra kliento/bičiulio pinigus panaudoti kuo efektyviau. Jei šnekėti tiesiai – nenorėčiau, kad į atsiliepimus apie projektą kuriame dalyvavau kažkas parašytų – Nusivyliau.
            Jei turite laiko, siūlyčiau apsilankyti GAS “Nida” tinklapyje kur yra atsiliepimų apie aktyvinę GAS su TAD garsiakalbiais.

            • This reply was modified 2 weeks, 1 day ago by BelasBelas.
           Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 475 total)