Belas

Forum Replies Created

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 837 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Priežiūra, remontas, tobulinimas #10242
  Belas
  Keymaster

   Suprantama, kad sumažinus VD garsumą, aukštieji išryškėjo. Aukštuosius sumažinti galite filtrais, tembro reguliatoriais galite gauti norimą tembrą, bet kolonėlės dėl to nepagerės.
   Kolonėlių nepristatėte, todėl diskusijos techninis pagrindas silpnas. Linkiu sėkmės ir iš diskusijos pasitraukiu.

   • This reply was modified 6 days, 21 hours ago by Belas.
   in reply to: Priežiūra, remontas, tobulinimas #10239
   Belas
   Keymaster

    Dažninė yra vienas iš parametrų, bet ir šis parametras turi būti išmatuotas pagal metodiką. Apie kokias kolonėles šnekame ir kaip buvo matuojama dažninė nežinome, bet vertinant jūsų pateiktą bendrąją ADCH, lygiausia būtų su 8,2 arba 6,8 Omų rezistoriais VD filtruose.

    in reply to: Priežiūra, remontas, tobulinimas #10230
    Belas
    Keymaster

     Pateikėte ŽD modulio filtro schemą ir klausiate –
     Ar keičiant kondensatoriaus nominalą ŽD grandinėje galiu pakelti dažnius nuo 150 Hz iki 500 Hz juostoje, kad suteikti skambesiui “riebumo”.
     Ar pakeisdamas ŽD grandinėje kondensatoriaus nominalą nesugadinsiu fazinių charakteristikų?

     Pakeitus kondensatoriaus nominalą pasikeis kolonėlės suderinimas, ŽD-VD dažninės ruože atsiras kalnas arba duobė. Atitinkamai pasislinks ŽD modulio fazinė charakteristika.ŽD dažninė

     Paminėjote žemųjų dažnių atkūrimo “riebumą”, bet tai nėra techninis ar objektyvus vertinimas. Žemųjų dažnių atkūrimas pirmiausia formuojamas ŽD garsiakalbiais, tinkamu korpuso dydžiu, AS struktūros parinkimu, FA konstrukcija…
     Plačiau apie AS projektavimą knygose. Galiu rekomenduoti “Loudspeaker Design Cookbook” by Vance Dickason, platybėse esu matęs šio vadovėlio pdf’ą.
     Linkiu sėkmės.

     • This reply was modified 1 week, 3 days ago by Belas.
     in reply to: Priežiūra, remontas, tobulinimas #10228
     Belas
     Keymaster

      Sunku atsakyti nežinant garsiakalbių tipo, kolonėlių konstrukcijos ir negirdėjus kaip skamba.
      Garsiakalbiai yra visko pradžia, o AS konstruktorius stengiasi pilnai išnaudoti garsiakalbių galimybes. Žinoma, įtakos turi stiprintuvas, kambarys, įrašas, klausytojo patirtis ir jo norai.
      Keli mano štrichai į tai ką perskaičiau.
      Dažninė nuo 200 Hz yra pakankamai glotni, o 500 – 800 Hz kalnelis – nedidelis. Tikėtina, kad kalnelis dėl garsiakalbio.
      Matavimai rodo, kad padidinus VD modulio akustinį slopinimą, dažninė pagerėjo. Tokį pagerinimą galima palikti, bet bendro VD modulio efektyvumo mažinti nereikėtų. Galima bandyti sumažinti 500 – 800 Hz kalniuką, bet tada reikia keisti filtrų schemą. Paminėsiu, kad papildomi reaktyviniai komponentai turės įtakos fazinei charakteristikai. Kas naudingiau – glotnesnė dažninė ar geresnė fazinė, sprendžia konstruktorius.
      Svarbu nepamiršti, kad “modifikuotą” aparatą būna sunkiau parduoti. Kolonėlių ardymo-surinkimo taip pat siūlyčiau vengti, nes gamintojas dažniausiai būna protingesnis už vartotoją.
      Kolonėlių filtrai paprasti, o kalbant apie VD modulį, matau filtrus, neapsaugančius vidurinių dažnių garsiakalbių nuo žemųjų dažnių. Dėl to gali rastis perkrovimų ir girdėsite iškraipymus (aštrų garsą).

      VD modulio filtrų simuliacija rodo, kad į garsiakalbį patenka žemieji. Induktyvumo nominalas nežinomas, bet nurodžius 1 mH, filtro darbas pasibaigia ties maždaug 3 kHz. R1 padidinus iki 10 Omų, VD modulio garsumas sumažės maždaug -4 dB. Fazinei įtakos tai neturi, todėl galite pabandyti.

      Gyčio GTS simuliacija

       

      in reply to: Parodos #10201
      Belas
      Keymaster

       Ten pat apžvalgoje pamačiau dar vieno mūsiškių – Silent Pound kolonėles. Perreaux Audio savo pristatyme pasirinko Silent Pound Challenger II kolonėles, bet parodoje buvo atskiras Silent Pound stendas su kolonėlių konstruktoriumi Audriumi Balčiūnu.
       Smagu matyti Audriaus darbus ir linkėti jam komercinės sėkmės!Silent Pound1

       Silent Pound

        

        

        

       • This reply was modified 3 weeks, 6 days ago by Belas.
       in reply to: Parodos #10198
       Belas
       Keymaster

        Miunhene vykusios High-End parodos apžvalgoje pamačiau Audio Solutions ir dailiai šnekantį Gediminą Gaidelį. Reiškia, mūsiškiai jaučiasi tvirti buitinių garso sistemų rinkoje.
        Mano šilti inžineriniai linkėjimai Gediminui.
        Audio Solutions

         

        • This reply was modified 3 weeks, 6 days ago by Belas.
        in reply to: Akustiniai matavimai #10180
        Belas
        Keymaster

         Audiofilų forume perskaičiau klausimą apie ŽD garsiakalbių magnetinės sistemos patikrinimą. Bičiulis klausia – Gal turi kas prietaisą garsiakalbių magnetinio tarpo matavimui (gauss arba tesla) noriu patikrinti kiek dar likę gyvo magneto?

         Klausimas aktualus daugeliui AS konstruktorių, todėl trumpai atsakysiu.
         Iš tiesu garsiakalbių motoro jėga priklauso nuo magnetinio srauto dydžio, o srautą galima išmatuoti tam skirtais prietaisais. Pagūūglinę magnetic flux meter rasite palyginti nebrangių buitinių prietaisų srautą Teslomis arba Gausais išmatuoti, bet aš einu kitu keliu.

         Žemadažnių garsiakalbių motoro jėga yra magnetinio srauto, ritės laido ilgio magnetiniame plyšyje ir rite tekančios srovės sandauga: F (jėga) = I (srovė) x B (indukcija) x L (laidininko ilgis). Taigi, motoro jėga yra svarbesnis ir nesunkiai išmatuojamas parametras. Kaip tą atlikti aprašyta Vance Dickason knygoje Loudspeaker Design Cookbook 7th Edition Book. Knygos pdf’ą esu matęs platybėse, bet taip pat įkeliu knygos 201 puslapyje aprašytą garsiakalbių BL matavimo metodiką:BL matavimas

         • This reply was modified 1 month, 1 week ago by Belas.
         in reply to: Įvairių GAS perklausos #10167
         Belas
         Keymaster

          Iki Naujųjų noriu spėti užbaigti konstruoti naują aktyvinę GAS, čia pristatyti ir pakviesti bičiulius atvykti apžiūrėti. Šiuo metu trūksta laiko čia parašyti, bet į dalyvių klausimus pasistengsiu atsakyti. Šuo_Audiofilas

           

          • This reply was modified 1 month, 2 weeks ago by Belas.
          in reply to: Muzikos atkūrimo istorija #10152
          Belas
          Keymaster

           Yra bandančių ištraukti visą garso kokybę iš mechaninių gramofonų. Ruporas yra geriausias akustinis stiprintuvas, tik anais 1920-ais didelių ruporų gaminti neapsimokėjo.
           E.Q.B. Gramophones kanale radau filmukų, kurių vienas su dideliu 80 Hz  ruporu čia.

           80 Hz ruporas

           Galima palyginti garsą su mažesniu, maždaug 240 Hz ruporu. Čia gramofonas stovi kambario kampe, kambario kampas yra konusinis ruporas, kažkiek išsikreipia garso tembras, bet garsumas taip pat geras.

           250 Hz ruporas

           • This reply was modified 2 months, 3 weeks ago by Belas.
           in reply to: Akustinė egzotika #10149
           Belas
           Keymaster

            Kolonėlių konstruktoriai išsikraustė iš proto… Pajungi pliką garsiakalbį ir skamba muzika! Sudedi didesnę krūvą garsiakalbių ir gali didžiuotis projektu!!! Akustikos mokslas juokiasi, bet žmonės mėgsta šildytis pasaulinio interneto spinduliuose.

            XiLO Scuderia Hi-Fi su krūva visokių garsiakalbių, subvuferiu ir galingais stiprintuvais už 16 k€:XiLO Scuderia

           Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 837 total)